Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Żywa lekcja historii

5.11.2019

Dnia 10 października uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiśle Głębcach mogli na wesoło przeżyć historię, odbyła się bowiem żywa lekcja historii pt. „Epoka miecza i krzyża”. Panowie prowadzący zajęcia w sposób wesoły i żartobliwy przedstawiają fakty i znane postacie historyczne. Przenieśliśmy się w epokę średniowiecza, w czasy wikingów i rycerzy. Lekcja zaczęła się od krótkiej charakterystyki epoki, zamku, przypomnienia najważniejszych wydarzeń tego okresu oraz czym zajmowała się heraldyka. Głównym celem zajęć było omówienie zagadnień związanych z rycerstwem. Uczniowie poznali pazia, giermka, a także rycerza- jaką drogę musiał przejść kandydat na rycerza, jakie musiał spełniać wymagania, czego musiał się nauczyć. Poruszono też temat pasowania na rycerza, turniejów rycerskich oraz kodeksu honorowego rycerza. Panowie zaprezentowali stroje poszczególnych postaci, zbroję, omówili, z jakich części się składa oraz miecze. Największym przeżyciem tych zajęć jest jednak możliwość założenia strojów z epoki. „Żywe lekcje cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

                                                                                                Grażyna Bujok


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3