Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła na niepogodę

Adres
dzielnica: Centrum

Jak mówi tekst piosenki: „W czasie deszczu dzieci się nudzą…” …ale nie w Wiśle, górskiej miejscowości, w których niezależnie od pogody można aktywnie, rodzinnie, ciekawie spędzić czas wolny.

Aquaparki, baseny, sauny, groty solne, kręgielnie, sale gimnastyczne w których można zagrać np. w siatkówkę, koszykówkę, czy piłkę nożną pozwolą spędzić aktywnie czas wolny, gdy warunki atmosferyczne nie zachęcają do wyjścia na górskie szlaki turystyczne, czy korzystanie ze stoków narciarskich.

Miejsc do odkrycia, odwiedzenia jest wiele - m.in. Galeria Sportowa Trofeów Adama Małysza, Muzeum Beskidzkie z Enklawą Budownictwa Drewnianego, Zamek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, skocznie narciarskie w Wiśle Centrum (K10, K20, K40), Łabajowie (K10, K35, K65) i Malince imienia Adama Małysza (K-120), Zameczek Myśliwski Habsburgów, czekoladowy Adam Małysz. Także muzea - narciarstwa, aptekarstwa, spadochroniarstwa nie tylko zaskoczą ale także zaciekawią zbiorami, które udało się zgromadzić. Na uwagę zasługują, zabytkowe i współczesne kościoły, chaty/galerie sztuki: U Kocyana, U Niedźwiedzia, U Dziadka, Zapiecek u Jędrysa, Villa Japonica. To miejsca, w których można zapoznać się m.in. z historią, sztuką, religią, sportem i etnografią Perły Beskidów, bo tak właśnie nazywane jest miasto, w którym swój początek ma królowa polskich rzek - Wisła.

Nie każdy lubi zwiedzać, dla fanów wydarzeń i imprez systematycznie przygotowywana jest oferta kulturalna. Koncerty, występy, wydarzenia odbywają się przede wszystkim. w zadaszonym amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, ale także na małej scenie na wiślańskim rynku. Także Biblioteka Miejska jest miejscem spotkań, ciekawych wykładów i prezentacji.

Do dyspozycji osób, które podczas pobytu w Wiśle nastawione są na transport inny niż samochodowy, są ciuchcie turystyczne, z którymi można odbyć jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po wiślańskich dolinach i atrakcjach. Pozwalają one odkrywać uroki Wisły także w niepogodę jak również w zimie.  Przemieszczać się pomiędzy wiślańskimi dolinami można także komunikacją publiczną, regularnie kursują autobusy. Do dyspozycji turystów są ponadto.  busy i taksówki. Co ważne, niektóre z nich dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z wózkami dziecięcymi.  

Czasem i w Wiśle aura za oknem jest typowo barowa, wówczas warto postawić na aktywności w pomieszczeniach zamkniętych i przytulnych, serwujących miejscowe specjały. Karczmy regionalne, kuchnie domowe, restauracje, pizzerie, smażalnie ryb, bary, puby, cukiernie, kawiarnie - jest w czym wybierać. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W menu znajdują się potrawy nich zarówno regionalne, jak i powszechnie znane i lubiane. Warto posmakować lokalnych trunków. Jedyna w swoim rodzaju jest np. miodonka wiślańska.

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy