Miasto Wisła - oficjalna strona

Wieża Widokowa na Baraniej Górze

Adres
dzielnica: Czarne
Dodaj do planera

Wieża widokowa znajduje się na najwyższym szczycie polskiej części Śląska Cieszyńskiego – Baraniej Górze (1220 m n.p.m.). To doskonały punkt widokowy. Z ogólnodostępnej, stalowej wieży widokowej można podziwiać rozległą panoramę gór Polski, Czech i Słowackich: Tatry, Beskid Śląski, Mały, Makowski, Żywiecki z Babią Górą, Małą Fatrę, Góry Choczańskie, Góry Strażowskie, Jaworniki, Beskid Śląsko-Morawski, a przy bardzo dobrej widoczności nawet sudeckie Jesioniki.

Wysokość wieży wynosi 15,25 m. Może na niej przebywać jednorazowo 20 osób. Jej właścicielem jest Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach. Wyposażona jest w instalację odgromową – nie zwalnia to jednak turystów z zakazu przebywania na niej podczas burzy.

Na Baranią Górę wiodą szlaki z Kamesznicy, Przełęczy Kubalonka, Węgierskiej Górki, Skrzycznego, Wisły Czarne i Zwardonia. Szczególnie godny polecenia jest niebieski szlak z Wisły Czarne poprowadzony uroczą doliną Białej Wisełki, którym szczyt można zdobyć w ciągu 2,5 godziny. Na polanie Przysłop pod Baranią Górą działa schronisko turystyczne PTTK. Szczytowe partie góry i obszar źródliskowy królowej polskich rzek - Wisły wchodzą w skład rezerwatu przyrody „Barania Góra”.

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy