Miasto Wisła - oficjalna strona

Wystawa "Wyrzeźbione z serca, by je dotknąć"

Adres
Miejsce: Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka
dzielnica: Centrum
ul. Ochorowicza 6
e-mail: biblioteka@wisla.pl
Dodaj do planera

Ceramiczny pancerz wrażliwości

– Sztuka polega na tym, by wydobyć na zewnątrz to, co w duszy gra i przekazać to widzowi. Trzeba więc wsłuchać się w swoje wnętrze, przemyśleć co się chce przekazać i dopiero łapać za pędzel. Starałam się wdrożyć właśnie taką metodologię, a czy mi się udało, oceńcie sami – mówi Joanna Bruździńska zachęcając wszystkich do obejrzenia jej wystawy w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 kwietnia br o godz. 18.00, a wystawa pt. „Wyrzeźbione z serca, by je dotknąć” potrwa od 2 do 30 kwietnia br.

Urodziła się w Bolesławcu - mieście znanym z unikatowej ceramiki i bogatej tradycji rzeźbiarskiej. Swoją przygodę ze sztuką zaczynała w Stowarzyszeniu Fotograficznym „Camera”. W 2011 roku wzięła udział w kursie pamiątkarskim. Poznała wówczas malarza Dariusza Milińskiego, który zaprosił ją na plener malarski. Od tamtej chwili każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu. Zajmuje się głównie ceramiką, swoje umiejętności rozwijała w Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu w pracowni Mateusza Grobelnego. Obecnie prowadzi pracownię autorską w Sobocie nieopodal Bolesławca. Rzeźby jak i obrazy artystki były wystawiane na wielu wystawach.

- Skrywam w ceramicznym pancerzu swoją wewnętrzną wrażliwość i delikatne kobiece uczucia. Poprzez pasję, moja kreatywność zamienia mnie w twórcę i wtedy jak na chleb ciasto, miękka glina z matki ziemi, w dłoniach nabiera kształtów mojego wołania do świata, do człowieka wrażliwego. Tam jakby w lustrzanym odbiciu poprzez ceramiczną formę, rozpalam do wysokich temperatur swój wewnętrzny żar z nową nadzieją słodyczy emocji, miłości i harmonii życia – opowiada artystka.

Częsty kontakt z artystami z różnych miast w Polsce podczas różnych plenerów daje Joannie Bruździńskiej szerokie spojrzenie na sztukę. Artystka sama decyduje o wyborze tematu, techniki, by przedstawić swoje wnętrze.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy w dniu 1 kwietnia br w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka’ w Wiśle. To będzie znakomita okazja, aby bezpośrednio porozmawiać z artystką o jej twórczości, inspiracjach czy po prostu o życiu.

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy