Miasto Wisła - oficjalna strona

Piknik Charytatywny na odbudowę Domu Rodziny Wolskich

Rozpoczęcie imprezy: 2019-07-12
Zakończenie imprezy: 2019-07-12
Miejsce imprezy: Pl.B.Hoffa
Godzina: 11:00
Organizator imprez: Karol Fijołek, Fundacja Młodzi Propagują Sztukę, Tawerna pod Żaglem, Miasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 70 062 229

Z inicjatywy mieszkańca Wisły, Karola Fijołka, Fundacja Młodzi Propagują Sztukę wraz z Tawerną pod Żaglem z Międzybrodzia Bialskiego oraz ekipą aktywnych kucharzy z całej Polski organizuje Piknik Charytatywny na Odbudowę Domu Rodziny Wolskich. Współorganizatorami są Gmina Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury.

12 lipca na wiślańskim rynku zaplanowano wielkie grillowanie z udziałem m.in. znanych kucharzy z programów MasterChef Junior i Hell's Kitchen - Piekielna kuchnia. Dużo będzie się działo również na scenie! Wśród prawie 10 artystów usłyszymy na scenie m.in. uczestnika programu The Voice of Poland.
Do akcji włączyły się również firmy, instytucje, aktorzy i sportowcy, przekazując na licytację m.in. vouchery na nocleg, do SPA, nartę z podpisami skoczków narciarskich, koszulkę od Marcina Różalskiego oraz przedmioty od Kajetana Kajetanowicza i Agnieszki Włodarczyk. Organizatorzy zachęcają przedsiębiorców i ludzi dobrej woli o pomoc przekazując przedmioty, vouchery, a także artykuły spożywcze, które zostaną wykorzystane w czasie pikniku.


Degustacji i uczcie muzycznej będzie towarzyszyć zbiórka publiczna, z której dochody zostaną przekazane państwu Wolskim.


Aktualne informacje dostępne są na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/614665395697654/

 

Opis zdarzenia
2 czerwca 2019 r. doszło do pożaru domu rodzinnego w Wiśle-Malince w wyniku pożaru spłonął cały dom wraz z dobytkiem. Dom zamieszkiwali rodzice wraz z 10 dzieci i kobieta na wózku inwalidzkim

Więcej informacji w relacji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie z 3 czerwca 2019 r.:

Policjanci z Wisły uczestniczyli wczoraj w akcji ratowniczej podczas pożaru. Mundurowi na miejscu pojawili się jako pierwsi. Widząc, że w środku płonącego i mocno zadymionego domu jest mężczyzna wyprowadzający na wózku inwalidzkim kobietę, natychmiast ruszyli z pomocą i zadbali o bezpieczeństwo osób w zagrożonym rejonie. Pożar powstał z nieustalonych jak dotąd przyczyn. Teraz śledczy z pomocą biegłych będą wyjaśniać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w południe w Wiśle Malince. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn zaczął płonąć drewniany budynek mieszkalny. Płonęła jego górna kondygnacja. Doszło do bardzo silnego zadymienia budynku oraz okolicy. Dym szybko opanował nie tylko całą klatkę schodową, ale też pozostałe pomieszczenia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, bez chwili wahania przystąpili do akcji ratunkowej. Większość mieszkańców opuściła płonący dom. Widoczność była utrudniona. Stróże prawa w rozmowie z poszkodowanymi dokładnie ustalili, ile osób
w momencie wybuchu pożaru przebywało w budynku. Mundurowi, widząc sytuację oraz znając liczbę mieszkańców, zadbali o bezpieczeństwo osób wokół budynku oraz pomogli przy ewakuacji kobiety na wózku inwalidzkim, którą jako ostatnią wyprowadzał z budynku jej 18-letni siostrzeniec. Policjanci wyprowadzili rodzinę w bezpieczną strefę. Zagrożenie dla życia było bardzo realne, ogień szybko się rozprzestrzeniał i zajmował już meble. Dlatego mundurowi zabezpieczali miejsce pożaru aż do przyjazdu straży pożarnej. Na całe szczęście nie była potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego. Mundurowi zadbali również
o bezpieczny ruch pojazdów w miejscu zdarzenia, ponieważ dym i akcja ratownicza utrudniały poruszanie się kierowcom, którzy znaleźli się blisko pożaru. Strażacy ugasili pożar wczoraj, ale do dziś czuwali w pobliżu domu pilnując, aby nie doszło do samozapłonu budynku.

Źródło: cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Osoby do kontaktu ze strony organizatora:
Karol Fijołek – tel. 570 062 229
Marek Patyk, Prezes Zarządu Fundacji - tel. 605069633

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy