Miasto Wisła - oficjalna strona

Koncerty na "Granatowych Górach"

Miejsce imprezy: Amfiteatr im. Stanisława Hadyny
Organizator imprez: MIasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia
Organizator - kontakt: 602 177 262
Termin imprezy
od 2022-06-03 20:00 do 2022-06-05

Festiwal słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry to też słowo ubrane w muzykę. W tym roku odbędą się trzy niesamowite koncerty.

W piątek 3 czerwca zaczaruje nas Fisz Emade Tworzywo, w sobotę 4 czerwca duet Opla, Stasiuk, Trzaska a w niedzielę na zakończenie Kuba Badach w repertuarze Andrzeja Zauchy.
Wejście na koncerty jest płatne, ale można zakupić też jeden wspólny bilet, który jest w bardzo atrakcyjnej cenie tj. 150, 00 zł. - karnet trzydniowy - KUP BILET.
Bilety można zakupić na platformie kupbilecik. pl.  Jeżeli będą jeszcze dostępne sprzedaż będzie odbywać się też na miejscu w trakcie festiwalu - KUPBILECIK.PL.

Poniżej prezentujemy szczegóły poszczególnych koncertów:

Fisz Emade Tworzywo
3 czerwca, piątek / godz. 20:00 / cena biletu: 70,00 zł. Dzieci do lat 12 lat gratis. Bilety ulgowe -20% przysługują: emerytom 60+ oraz posiadaczom Karty Mieszkańca
KUP BILET

 
Po sukcesach ostatnich projektów, FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem "Radar". Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem; zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem.
Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem. Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż - to "muzyka drogi". Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego "radaru". Melancholijna, ale i ironiczna.
Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach. Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek "Fisz" Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr "Emade" Waglewski. Album jest dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019 r. a singlem promującym jest utwór "Dwa Ognie" który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.
Festiwal słowa im. Jerzego Pilcha "Granatowe Góry" to oprócz spotkań literackich również spotkania ze słowem ubranym w muzykę. Podczas festiwalu odbędą się trzy koncerty, na które można kupić bilety niezależnie ale też można zakupić jeden bilet na wszystkie trzy koncerty.
 
Projekt OST (Opla, Stasiuk, Trzaska
4 czerwca, sobota / godz. 20:00 / cena biletu: 50,00 zł. Dzieci do lat 12 lat gratis. Bilety ulgowe -20% przysługują: emerytom 60+ oraz posiadaczom Karty Mieszkańca
KUP BILET
 
Czerwiec 2020. Mikołaj Trzaska wraz z Piotrkiem Bukowskim i Hubertem Zemlerem meldują się w tzw. "szałasie" - letniej chacie Andrzeja Stasiuka, na górskiej łące Beskidu Niskiego. Rozstawiają perkusję, podłączają gitarę, szykują saksofon. Stasiuk bierze w rękę stary, sczytany modlitewnik. Nowenna. Uderzenie perkusji, dźwięk z pieca gitarowego, płynie rzewny saksofon. "Różo Duchowna, Wieżo Dawidowa, Domie Złoty"… Nagrywają płytę. Mocną, wyzywającą. Osobistą. O pamięci dziecka, o niewygodnych myślach, pytaniach. Duet Opla to Piotr Bukowski (gitara) i Huber Zemler (perkusja) Piotr Bukowski - kompozytor, gitarzysta, autor muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Znany z solowej działalności oraz z zespołów Stwory, Xenony a od 2018 roku głównie z afro-punkowego kwintetu Javva. Współtworzy warszawski kolektyw Lado ABC oraz Milieu l'Acephale. Huber Zelmer - perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami (m.in. Magneto, Mitch&Mitch, Piętnastka, CEL z Felixem Kubinem) perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Mikołaj Trzaska - Saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor. Jest uważany za ikonę jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem. W swoich podróżach muzycznych za cel obrał sobie poszukiwanie wspólnego mianownika między muzyką żydowską i współczesną Andrzej Stasiuk - Uchodzi za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia. Jego książki przetłumaczono na wiele języków, m.in. angielski, niemiecki, francuski, węgierski, holenderski, czeski, hiszpański, rosyjski, szwedzki, ukraiński i włoski. Sztuki Stasiuka z powodzeniem grane są w Niemczech.


Kuba Badach
Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny

5 czerwca, niedziela / godz. 17:00 / cena biletu: 70,00 zł. Dzieci do lat 12 lat gratis. Bilety ulgowe -20% przysługują: emerytom 60+ oraz posiadaczom Karty Mieszkańca
KUP BILET
 
Repertuar koncertu obejmuje utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Materiał, prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny". Płyta z materiałem Tribute to Andrzej Zaucha w 2013 roku otrzymała status "Złotej Płyty" "To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo "hołd"… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…" - Kuba Badach. Kuba Badach, muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Wokalista Roku.

 

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy