Miasto Wisła - oficjalna strona

Wiślańska Majówka

Miejsce imprezy: Plac Bogumiła Hoffa
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury
Termin imprezy
od 2023-04-29 do 2023-05-03

Majówka pod znakiem gór i historii

W tym roku w czasie wiślańskiej majówki czeka na nas mnóstwo atrakcji – będzie tradycyjnie, turystycznie i muzycznie. Nie zabraknie też uroczystości patriotycznych w miłej atmosferze przy bulwarach nad Wisłą.

Majówka w Wiśle rozpocznie się już 29 kwietnia. W sobotę o godzinie 15:00 na Placu Hoffa wystartują koncerty – zagrają zespoły Stwora Głodomora i Tercet 4mation a o godzinie 18:00 na scenie pojawi się Orkiestra na Dużym Rowerze. W niedzielę, 30 kwietnia na Placu Hoffa czekają nas kolejne koncerty – zagrają Robert Kasprzycki i Grzane Wino a już o godzinie 17:00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się tradycyjna ceremonia stawiania moja, której towarzyszyła będzie piękna muzyka Zespołu Regionalnego Wisła.

Wiślańska Majówka to w tym roku także inauguracja obchodów 125-lecia Zameczku Myśliwskiego Habsburgów, przeniesionego spod Baraniej Góry do centrum Wisły. W niedzielę w południe odbędą się uroczystości przy samym zameczku na ulicy Lipowej. Nie zabraknie przygotowanych specjalnie na tę okazję potraw - okolicznościowego piwa, strudla jabłkowego czy pstrąga wiślańskiego. Także wokół jubileuszu zameczku będzie toczyła się rodzinna gra terenowa, której celem jest odnalezienie habsburskiego arcyksięcia. Dzień później, 1 maja, odbędzie się bezpłatny turystyczny rajd z przewodnikami beskidzkimi śladami Habsburgów – uczestnicy będą mogli wybrać jedną z trzech różnorodnych tras.

Trzeci maja to przede wszystkim patriotyczne uroczystości – wspólne odśpiewanie hymnu, odczytanie fragmentów konstytucji a także spotkanie przy kawie i ciastku – ta część obchodów odbędzie się plenerowo na bulwarze wiślanym przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny.

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy