Miasto Wisła - oficjalna strona

XIX Dożynki Województwa Śląskiego

Rozpoczęcie imprezy: 2018-09-09
Zakończenie imprezy: 2018-09-09
Miejsce imprezy: Amfiteatr im. Stanisława Hadyny i Plac Hoffa
Godzina: 13:00
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury

9 września w Wiśle odbędą się XIX Dożynki Województwa Śląskiego. Korowód dożynkowy wyruszy z ulicy Konopnickiej w kierunku placu Hoffa o godz. 13:00. Przez centrum miasta, w obecności tłumu mieszkańców i turystów, rolnicy i przedsiębiorcy zaprezentują swój sprzęt i to, czym się zajmują na co dzień.

O godz. 15:00, już na deskach wiślańskiego Amfiteatru rozpoczną się uroczystości dożynkowe z oficjalnym otwarciem, modlitwą ekumeniczną i ceremoniałem wręczenia chleba. Będzie to również okazja do wyróżnienia zasłużonych osób, którym wręczone zostaną Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz odznaczenia Zasłużony dla Rolnictwa. O godz. 16:30 zobaczymy obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Wisła”, a o 17:10 prezentację wieńców dożynkowych. Około godz. 18:00 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, zespół „Golec uOrkiestra”. Po koncercie odbędzie się dożynkowa zabawa taneczna. Imprezie towarzyszyć będą: piknik zbożowy, jarmark regionalny, wystawa wieńców dożynkowych, wystawy starego i nowego sprzętu rolniczego, wystawa Nadleśnictwa Wisła i kół łowieckich, wystawa królików i gołębi, wystawy pszczelarzy, pokazy strzyżenia owiec i kiszenia kapusty, oraz wiele innych atrakcji. Wstęp jest wolny.

Organizatorami XIX Dożynek Województwa Śląskiego jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Śląska Izba Rolnicza i Urząd Miejski w Wiśle. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województw śląskiego Wojciech Saługa, starosta cieszyński Janusz Król, prezes Śląskiej Izby Rolniczej Roman Włodarz i burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy