Miasto Wisła - oficjalna strona

125 dni przygód na Baraniej Górze - wyzwanie z nagrodami

25.05.2023

Na uczczenie jubileuszu 125-lecia powstania zameczku Habsburgów w Wiśle, wiślański oddział PTTK wspólnie z KompasGo, miastem Wisła i Centrum Informacji Turystycznej przygotował program zdobywania Baraniej Góry z nagrodami dla każdego uczestnika.

 

Od 1 maja przez 125 dni funkcjonują 3 trasy, którymi można zdobyć szczyt Baraniej Góry w ramach akcji. Trasy można realizować za pomocą wyzwania w aplikacji KompasGo. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play i App Store lub najprościej włączyć aparat fotograficzny w telefonie i skierować na kod QR na tabliczce w miejscu startu.

Miejsca startu to Kubalonka, Wisła Czarne oraz Przełącz Salmopolska. Każde z tych miejsc oznaczone jest specjalnymi tabliczkami z kodem QR, do których doprowadzi nas kompas w aplikacji KompasGo. Warunkiem zaliczenia trasy jest zdobycie dwóch punktów: startowego (Kubalonka, Wisła Czarne, Przełącz Salmopolska) oraz szczytu Baraniej Góry. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę, a aplikacja zaprowadzi nas do miejsca jej odbioru. 

- Za wejście na Baranią Górę jedną z wytypowanych tras i udokumentowanie tego w aplikacji, uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który po skompletowaniu wszystkich trzech stworzy piękny dyplom i będzie pamiątką z udziału w wyzwaniu - tłumaczy Izabela Rudzińska, prezes PTTK/Oddział Wisła.

Dodatkowo dla 10 najbardziej aktywnych uczestników, którzy w ciągu 125 dni zdobędą szczyt Baraniej Góry największą ilość razy, przewidziano cenne nagrody, również w postaci weekendowych pobytów w Wiśle (Vislow Resort, Apartament na Urlop, Apartament Miejski) oraz nagrody rzeczowe. 

- Barania Góra, pełna historii i niezwykłego dziedzictwa, wzbudza we mnie głębokie zainteresowanie. Cieszę się, że nasza aplikacja KompasGo może towarzyszyć turystom podczas tego 125-dniowego wyzwania, odkrywając nie tylko malownicze szlaki, ale także opowiadając historię tego wyjątkowego miejsca. Z dumą przyglądam się, jak nasi użytkownicy podążają śladami przeszłości zdobywając szczyt Baraniej Góry. Dołącz do nas w tej podróży przez czas i naturę, aby odkrywać tajemnice przeszłości i tworzyć własne historie - zachęca Rafał Kamiński, twórca aplikacji KompasGo.

 

Wyzwanie trwa do 3 września 2023 r.


Szczyt Baraniej Góry nie został wybrany przez przypadek. Przez prawie 100 lat Zameczek Habsburgów znajdował się na Przysłopie pod Baranią Górą. Został wybudowany w latach 1897-1898 dla ostatniego władcy Księstwa Cieszyńskiego, Arcyksięcia Fryderyka Marii Habsburga i jego małżonki Izabelli von Croÿ-Dülmen. Habsburgom i ich gościom służył do I wojny światowej, a od 1925 do 1973 turystom jako schronisko górskie. Dopiero w 1987 roku został przeniesiony do centrum Wisły i obecnie pełni funkcję siedziby wiślańskiego oddziału PTTK.


Link do pobrania aplikacji: https://app.kompasgo.pl/ Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy