Miasto Wisła - oficjalna strona

AKTUALIZACJA Wirtualne Echo Wisły: w tym miesiącu w Internecie

22.04.2020

W kwietniu Echo Wisły nie ukaże się w wersji papierowej. Przez obostrzenia w związku z koronawirusem Wiślańskie Centrum Kultury w tym miesiącu zdecydowało się na niecodzienny krok - wydanie Echa Wisły w Internece. Będą felietony i wywiad wideo, sporo propozycji rozrywkowych, nie zabraknie też stałych rubryk, takich jak "Chłop z doliny", czy "5 pytań do burmistrza Wisły" - obie propozycje przygotowane zostaną w formie wideo i dostępne będą na stronie facebookowej Wiślańskiego Centrum Kultury. Będziemy je także publikowali na stronie internetowej miasta. 

Poniżej tradycyjny wstępniak Katarzyny Czyż - Kaźmierczak w nowej formie:

W piątek, 10 kwietnia za pośrednictwem internetu, także w ramach projektu Wirtualne Echo Wisły, burmitrz Wisły, Tomsz Bujok, złożył mieszkańcom i turystom życzenia:

W sobotę zaprezentowaliśmy wyjątkowy film pt. "Cisza. Wisła" - krótką impresję dokumentalną przygotowaną dla Wiślańskiego Centrum Kultury przez Grupę Twórczą Punkty Widzenia. Film pokazuje Wisłę w czasach pandemii, ale jednocześnie niesie pełne nadziei przesłanie:

Niedziela, 12 kwietnia to z kolei spotkanie z baśnią osadzoną na Śląsku Cieszyńskim - Szymon Pilch preczytał baśń "O magicznym młynku":

Poświąteczny wtorek to z kolei spotkanie z Karoliną Makarewicz, która zaprezentowała nam zestaw ćwiczeń, które samodzielnie można wykonać bez wychodzenia z domu:

Środa, 15 kwietnia to czas na długą rozmową. Z Barbarą i Janem Kędziorami rozmawia Andrzej Drobik w ramach nowego cyklu "Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim i reszcie świata":

Czwartek, 16 kwietnia to stała rubryka poświęcona sprawom bezpieczęństwa i pożądku czyli komunikaty Strazy Miejskiej i Policji:

STRAŻ MIEJSKA INFORMUJE

Rozpoczął się czas wiosennych porządków w obrębie naszych posesji. Ponownie przypominamy właścicielom o właściwym zagospodarowywaniu zebranych odpadów (liści, traw, drobnych gałęzi). Straż Miejska przypomina, że praktyka wiosennego wypalania jest procederem nielegalnym. Wypalanie traw i innych pozostałości roślinnych (gałęzie, liście) jest wykroczeniem i może skutkować grzywnami do 500 zł. Informuje , że nasza świadomość o skutkach szkodliwości spalania odpadów jest coraz większa, więc ilość telefonów i zgłoszeń do Staży w sprawie podjęcia interwencji rośnie.

Przypominamy, iż zgodnie z uchwałą w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Wisła odpady zielone ulegające biodegradacji mogą być kompostowane lub gromadzone w workach koloru brązowego i przekazywane operatorowi zgodnie z harmonogramem wywozu.

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, by dostrzec wokół siebie osoby starsze, którym potrzebna jest pomoc sąsiedzka w codziennych sprawach dotyczy to m.in. zrobienia zakupów, wykup leków itp. Niech ten trudny okres, który dotknął nasze społeczeństwo będzie czasem solidarności z drugim człowiekiem.

Beata Miś - Komendant Straży Miejskiej w Wiśle

 

KRONIKA POLICYJNA

Jak wygląda praca Policji w trudnych czasach epidemii? O to zapytaliśmy komisarza Tomasza Domagałę z wiślańskiego komisariatu.

- Jeśli chodzi o mieszkańców, nie mamy większych problemów. Pojawiają się sporadyczne przypadki osób spoza miasta Wisla a nawet spoza województwa w ośrodkach kwarantanny zbiorowej, tam zdarzały nam się internwencje związane z naruszeniami regulaminu. Ściśle współpracujemy ze Strażą Miejską, parki i place zabaw zostały oznaczone, żeby wskazać mieszkańcom, że wejście do nich jest zabronione - mówi kom. Tomasz Domagała. 

Jak tłumaczy, w Wiśle jest dużo osób poddanych kwarantanie, wspólnie z posterunkiem z Istebnej policjanci sprawdzają w różnych porach dnia, czy kwarantanny są przestrzegane.

- Staramy się stosować poczuczenia, jeśli dojdzie do rażącego złamania przepisów związanych z epidemią, policjanci mogą ukarać mandatem do 500 złotych, ale sprawa zostanie także przekazana do Sanepidu. Ta instytucja może nałożyć karę do 30 tys. zł. - mówi Tomasz Domagała.

- Jeżeli ktoś chciałby zgłosić jakieś zdarzenie, dobrze jest skontaktować się z nami drogą telefoniczną, ograniczyć do minimum wychodzenie z domu - mówi komisarz Domagała. 

 

Piątek, 17 kwietnia poświęciliśmy burmistrzowi Wisły, który odpowiada na 5 pytań:

Weekend, 18-19 kwietnia, to Kącik łamigłówek dla dzieci i dorosłych. Można je znaleźć poniżej w plikach do pobrania lub na profilu facebookowym Wiślańskiego Centrum Kultury.

W poniedzałek, 20 kwietnia o komentarz na temat promocji Wisły i turystyki poprosiliśmy Tadeusz Papierzyńskiego, z referatu promocji Miasta Wisła:

 

 Środa, 22 kwietnia w Wirtualnym Echu Wisły to wzruszający, ale też energetyczny "mini koncert" utalentowanego mieszkańca Wisły Patryka Demkowskiego:

Poniedziałek, 27 kwietnia to z kolei wideo odsłona cyklu Rozmówki Polsko-Wiślańskie, który tradycyjnie znajduje się na ostatniej stronie papierowego Echa Wisły. Wiersz pt. "Korónadziod" przeczytała Katarzyna Czyż - Kaźmierczak. 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2022
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy