Miasto Wisła - oficjalna strona

Bieg po Nowe Życie za nami

23.06.2020

W minioną niedzielę po raz 16 odbył się Bieg po Nowe Życie. Była to też dziesiąta edycja organizowana w Wiśle. Tym razem jednak w innej formule.

 

Wydarzenie nie mogło odbyć się w normalnej formie z udziałem gwiazd, sportowców, mediów a przede wszystkim osób po przeszczepach. Jednak idea transplantologii jest na tyle istotna, że zarówno organizatorzy jak i Wisła - jako partner, który od początku gości uczestników biegu, postanowili tegoroczną edycję przygotować online. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się w swoich miejscach zamieszkania i łączyli internetowo, natomiast w Wiśle, w amfiteatrze stanęło plenerowe studio, które prowadził znany dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski. Nie zabrakło też w Wiśle pomysłodawcy biegu - Przemysława Salety, który symbolicznie rozpoczął marsz sztafet. Wiślańskie sztafety prowadzili: Janusz Podżorski - Przewodniczący Rady Miasta Wisła oraz Katarzyna Czyż-Kaźmierczak - dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. Wisła gościła również znaną siatkarkę, byłą reprezentantkę Polski Aleksandrę Jagiełło oraz przedstawicieli mediów, którzy także maszerowali w sztafetach właśnie w Wiśle - była z nami Natalia Tokarska - redaktor naczelna Głosu Ziemi Cieszyńskiej oraz Agnieszka Strzemińska - redaktor Radia Katowice. Materiał telewizyjny z Wisły przygotowywała także redakcja programu "Co za tydzień" telewizji TVN. O doping dla uczestników oraz profesjonalną rozgrzewkę zadbały członkinie Wiślańskiej Akademii Nordic Walking, z Iwoną Boś na czele. Swoje uczestnictwo w sztafecie w Wiśle zaznaczyli również przedstawiciele Hotelu Gołębiewski, który rokrocznie gości uczestników biegu.

 

Cała czterogodzinna transmisja, z łączeniem na żywo z Wisłą, ale i pozostałymi studiami w Warszawie i Wrocławiu oraz miejscowościami, gdzie uczestnicy biegu maszerowali, była do obejrzenia na stronie głównej portalu Onet.pl oraz w mediach społecznościowych, również na facebookowym profilu miasta Wisła. Dziękujemy organizatorom, że mimo trudnej sytuacji podjęli się tego wyzwania połączenia online ze wszystkimi uczestnikami i po raz kolejny upowszechniania idei polskiej transplantologii.

 

Mamy nadzieję, że przyszłym roku będziemy mogli już w normalnych warunkach spotkać się znów wszyscy wspólnie na rynku naszego miasta i będzie to już edycja, gdzie znowu Wisłę odwiedzą gwiazdy sportu, muzyki, kina, telewizji, itp.

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy