Miasto Wisła - oficjalna strona

Bierzcie przykład…

16.05.2016

„Tydzień Bibliotek” już za nami. Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle, jak co roku przygotowała mnóstwo atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Młodzi czytelnicy wzięli udział w warsztatach wycinanki i spotkaniu autorskim, a młodzież dowiedziała się o życiu i wolontariacie w Indiach.

Na tym jeszcze nie koniec, bowiem biblioteka podsumowała rok 2015, doceniając wzorowe postawy czytelnicze dzieci i młodzieży. Właśnie „Tydzień Bibliotek” stał się okazją do wręczenia dyplomów i nagród, które mają zachęcić do dalszych wypożyczeń. Wśród laureatów w kategorii wiekowej do lat 5 znaleźli się: Wiktor Popiołek, Noemi Cieślar i Marta Przybyła. W kategorii do lat 12 pierwsze miejsce uzyskał Paweł Piszczek, zdobywając też nagrodę w konkursie „Bibliomaniak 2015” przyznaną przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Bereżański, a na trzecim Krzysztof Cieślar. W trzeciej kategorii wiekowej obejmującej czytelników w wieku 13-15 lat przodowała Joasia Lazar, która także zdobyła dodatkową nagrodę przyznaną przez cieszyńską książnicę, a ponadto na gali wręczenia miała okazję wygłosić krótki wykład na temat pozytywów płynących z czytania. Wśród młodzieży do lat 15 na drugim miejscu uplasował się Maciej Śmiałkowski, a miejsce trzecie zajęła Anna Konieczny. Należy podkreślić, że większość nagrodzonych czytelników tylko w roku 2015 przeczytała ponad 100 książek! Wyniki są naprawdę imponujące, a samo wręczanie nagród było prawdziwą przyjemnością, ponieważ laureaci są bardzo lubiani w swoich klasach. Wybrzmiały gromkie brawa i słowa uznania z ust rówieśników. Nagrodzeni są dumą nie tylko dla biblioteki miejskiej, ale też dla swoich rodzin i szkół, do których uczęszczają.

Z przyjemnością informujemy, że rok 2016 także zostanie podsumowany i być może okaże się, że to właśnie Ty przeczytałeś najwięcej książek w swojej kategorii wiekowej. Zatem do dzieła. 

Fotogaleria na stronie biblioteki http://biblioteka.wisla.pl/?p=6264


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy