Miasto Wisła - oficjalna strona

Gala finałowa konkursu "Osobowość Ziem Górskich"

27.11.2023

25 listopada w Szkole Muzycznej im. H.Sienkiewicza w Żywcu odbyła się finałowa gala konkursu „Osobowość Ziem Górskich”.

 

Jest to plebiscyt wyróżniający osoby, organizacje i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich na obszarze Żywiecczyzny, Podhala i Beskidów. Organizwoany przez Stowarzyszenie Koalicji Marek Ziem Górskich.

 

Nagrody w konkursie przyznaje Kapituła Konkursu, a jego rozstrzygnięcie następuje w trzech etapach. W pierwszym z nich, kapituła oceni przesłane kandydatury dokonując wyboru po trzech nominowanych w każdej z kategorii. Przez 9 kolejnych dni internauci oraz laureaci poprzednich edycji mogli oddawać swoje głosy na nominowanych w każdej kategorii. W ostatnim etapie konkursu, kapituła dokonywała wyboru laureatów spośród nominowanych zwykłą większością głosów.

 

W tegorocznej edycji w kategorii „Samorządowiec/ Polityk Ziem Gorskich” nominowany został Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok za inwestycje podjęte w czasie trwania 1 i 2 kadencji, takie jak zrewitalizowanie dworca kolejowego i stworzenie centrum przesiadkowego, powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej, budowa nowoczesnego parku wodnego Baseny Wisła, remont drogi wojewódzkiej 941 i modernizacja trasy kolejowej, termomodernizacja OSP Jawornik, siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej, Urzędu Miejskiego oraz 2 budynków komunalnych. Za jego kadencji Wisła wzbogaciła ofertą kulturową i sportową o rozpoznawalne w całym kraju wydarzenia: Festiwal Słowa Jerzego Pilcha, Barbarian Race, Orlen Moto Power Show. Wprowadził Wiślańską Kartę Mieszkańca-szereg zniżek i ułatwień dla wiślan.

 

Dodatkowo burmistrz odebrał statuetkę „Przyjaciel Ziem Górskich”, która została przyznana osobom wyjątkowo zaangażowanym w rozwój naszego regionu i promowanie góralszczyzny poza granicami Beskidów.

 

W kategorii ”Duży Przedsiębiorstwa Ziem Górskich” nominację uzyskał Hotel Gołębiewski. Wyróżniony został za wysoki standard, różnorodność atrakcji (m.in. Park Wodny Tropikana, SPA, odnowa biologiczna) sprawiły, że do Wisły zaczęli napływać klienci lubiący wypoczynek na wysokim poziomie. Hotel przeznaczony zarówno dla rodzin z dziećmi, gości indywidualnych jak i klientów biznesowych. Wyróżnia go doskonała kuchnia: nie tylko polska czy europejska, ale także regionalna. Atrakcje hotelowe oraz restauracje są otwarte również na klientów z zewnątrz, by każdy mógł choć na chwilę stać się gościem tego hotelu. Posiada własne wyroby cukiernicze firmy Tago. Hotel od wielu lat czynnie uczestniczy w życiu miasta. Jest głównym partnerem Biegu po Nowe Życie organizowanego w Wiśle by promować polską transplantologię; sponsorem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich; oraz wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych. Jest miejscem zatrudnienia dla wielu mieszkańców.

 

Całość uroczystości uświetnił swym występem Jacek Wójcicki – polski aktor, śpiewak (tenor) i muzyk.

Serdecznie gratulujemy!Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy