Miasto Wisła - oficjalna strona

Orlen Moto Power Show Wisła 2023

18.09.2023

W sobotni poranek, 16 września o godz. 10:00 burmistrz Tomasz Bujok wraz z organizatorem Markiem Bujokiem oficjalnie rozpoczęli największe motoryzacyjne wydarzenie tego sezonu. Na ten krótki weekend Wisła zamieniła się w prawdziwą motoryzacyjną stolicę Polski, a wszystko za sprawą Orlen Moto Power Show Wisła 2023. To pierwsze, tak duże wydarzenie motoryzacyjne w naszym mieście, ale już dziś możemy powiedzieć, że z pewnością nie ostatnie.

W ramach wydarzenia odbyły się zawody Rally Cup oraz Śląska Liga Terenowa, czyli zawody off-roadowe. Zawodnicy zaprezentowali się podczas startu honorowego na pl. Hoffa, gdzie można było zamienić z nimi przysłowiowe słowo i zobaczyć, jakimi pojazdami będą się ścigać na pętli prowadzącej ulicami Kamienny, Górnośląska i Partecznik oraz na trasie Moto Park Wisła.

Z ogromu atrakcji i pokazów każdy mógł wybrać coś dla siebie. Bezkonkurencyjnie największe wrażenie na uczestnikach wydarzenia zrobiły pokazy FMX, czyli ekstremalne skoki na motorach. Patrząc na akrobacje jednych z najlepszych zawodników tej dyscypliny, ciarki przechodziły po plecach. Kolejną atrakcją wydarzenia, która zgromadziła wokół siebie niemałą ilość widzów były pokazy Monster Truck. Samochody na ogromnych kołach zaprezentowały nam, jak w kilka sekund z samochodu osobowego zrobić cienki naleśnik. Mogliśmy również podziwiać zręczność i opanowany do perfekcji balans ciała podczas pokazów Trialu – pokonywanie przeszkód i wyskoki na motorze. Dla entuzjastów sportów walki w amfiteatrze im. S. Hadyny została stworzona strefa FEN MMA, gdzie w specjalnym ringu - oktagonie można było z bliska podpatrywać, jak wygląda ten rodzaj sportu. Dodatkowo na rozstawionych przy ringu automatach typu „Boxer” można było sprawdzić swoją siłę uderzenia.

Przy wspaniałej, pięknej i słonecznej pogodzie chętni śmiałkowie mogli podziwiać Wisłę z lotu ptaka podczas organizowanych cały weekend, turystycznych lotów helikopterem, które startowały z Moto Park Wisła oraz ośrodka Skolnity Ski&Bike.

Nie zabrakło także czegoś dla młodszych uczestników Orlen Moto Power Show – strefa zabaw i animacji, malowanie twarzy, dmuchańce.

Ale to nie wszystko!

Wieczorem na scenie koncertowej przy ul. Wodnej, która została ochrzczona mianem „wiślańskie błonia” wystąpili wielkoformatowi artyści! W imprezowy nastrój wprowadził nas DJ Brave, następnie wystąpił Smolasty, który został przywitany z ogromnym entuzjazmem, piskami i zachwytem na twarzy zgromadzonej publiczności, zwłaszcza tej damskiej części, a imprezę do końca poprowadził C-Bool.

Całość wydarzenia swoim komentarzem uświetnili Aneta Legierska i Piotr Zięba.

 

Sponsorem tytularnym Orlen Moto Power Show była spółka Orlen S.A.

Partnerami głównymi KGHM Polska Miedź S.A. oraz JSW S.A. a partnerem Tauron.Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy