Miasto Wisła - oficjalna strona

Przed nami koncert pod starą czereśnią na Cieńkowie!

26.05.2023

Festiwal DziewięćSił to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie południowej części województwa śląskiego. W ostatni weekend maja w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędą się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Jednym z najciekawszych będzie z pewnością koncert w Wiśle – w wyjątkowej lokalizacji, bo pod tzw. magicznym drzewem na Cieńkowie.

To drzewo to ponad stuletnia czereśnia, rosnąca samotnie na Cieńkowie Niżnim, w miejscu, z którego rozpościera się fantastyczna panorama na Beskidy. Znajduje się na popularnym rodzinnym szlaku, którym chętnie spacerują zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wisły. To miejsce zachwyca swą atmosferą. Każdy odwiedzający Cieńków nie wyobraża sobie przejść obojętnie obok tego drzewa. Co więcej – ponoć każda para, która pocałuje się pod wspomnianym drzewem, zapewni sobie dozgonną wzajemną miłość.

Już 27 maja pod tym właśnie drzewem odbędzie się koncert w ramach imprezy DziewięćSił – Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Od godziny 17:30 na plenerowej scenie zagra góralska kapela Beskidzcy Zbóje, następnie młody i zdolny artysta z Wisły Patryk Demkowski, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół VOŁOSI. Na zakończenie, już po zmroku, świetlne show zaprezentuje grupa Nam Tara.

Tego dnia od godziny 17:00 kolej linowa Cieńków będzie dostępna bezpłatnie, dlatego najlepiej zostawić samochód na darmowym parkingu przy dolnej stacji i wjechać krzesełkiem na górę. Wyciąg będzie czynny do 22:30, więc każdy zainteresowany zdąży zjechać po koncercie. Na górze nie będzie możliwości zaparkowania w tym dniu.

Na górze dostępna będzie kuchnia regionalna – będzie można skosztować m.in. tradycyjnych placków z blachy czy wiślańskiej żebroczki.

Przygotowaliśmy leżaki, pufy, ławeczki, ale warto zabrać z sobą także kocyk, by wygodnie rozłożyć się na trawie i wsłuchać w dźwięki artystów bądź po prostu podziwiać panoramę z Cieńkowa. Wierzymy, że będzie to niezapomniane wydarzenie.

W ramach Festiwalu DziewięćSił kolejnego dnia, w niedzielę, na rynku miasta odbędzie się czwarta edycja Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. To zawody dla dzieci do 13. roku życia, a zarówno start, jak i meta ulokowane zostaną na placu Bogumiła Hoffa. Zapisy poprzez formularz online lub bezpośrednio w dniu zawodów.

Wszystkie bieżące informacje na temat Dziewięćsił Festiwalu w Wiśle znaleźć można na stronie wydarzenia na facebooku - www.facebook.com/events/1596051964204197 

 

Program koncertu na Cieńkowie:

17:30 - Kapela Góralska "Beskidzcy Zbóje"

19:00 - Patryk Demkowski

20:30 - VOŁOSI

21:30 - led show grupy Nam Tara

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Śląskiego poprzez operatorów dwóch marek turystycznych: Beskidy i Śląsk Cieszyński

Partnerami imprezy w Wiśle są: Kolej Linowa Cieńków, Ranczo Cieńków, Nasza Kombucha.Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy