Miasto Wisła - oficjalna strona

Rusza Echo Młodych, czyli projekt Równać Szansę w Wiśle

31.03.2021

„Echo Młodych” to projekt Wiślańskiego Centrum Kultury, który otrzymał dofinansowanie z programu „Równać Szanse” prowadzonego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. „Echo Młodych” to projekt, w którym młodzież z miasta Wisła będzie od początku do końca tworzyć nowoczesne media, wykazując się i rozwijając swoje talenty. To inicjatywa, która nie tylko przybliży młodych ludzi do mediów, ale także sprawi, że oni sami zabiorą głos w dyskusji publicznej na temat swojego miasta i regionu, będą mogli nauczyć się pracować w grupie i przydzielać sobie role. Choć czas nie sprzyja integracjom i spotkaniom bardzo się cieszymy, że udało się zebrać grupę wspaniałych młodych ludzi, pełnych pasji, zaangażowania i chęci do działania. Jako instytucja kultury chcemy przekazać im swoją wiedzę i doświadczenie, ale równocześnie nauczyć się wielu rzeczy od nich a w szczególności poznać ich oczekiwania i spojrzenie na otaczający ich świat. Zapraszamy do zapoznania się z ich pierwszą relacją ze spotkania organizacyjnego. Myślimy, że już teraz mogą być z siebie dumni.

Zapraszamy do przeczytania pierwszej relacji, przygotowanej przez młodych uczestników projektu: 

19 marca o godzinie 17.00 odbyło się pierwsze spotkanie redakcji Echa Młodych w Centrum Edukacji Ekologicznej. Trwało prawie dwie godziny, które obfitowały w ciekawe pomysły, kreatywne myślenie i wymianę doświadczeń uczestników.

Po wejściu do sali powitali nas koordynatorzy projektu Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i Andrzej Drobik, którzy przedstawili nam krótki filmik dotyczący programu ,,Równać szanse’’ (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności). Wprowadzili nas w cele projektu, a my zastanowiliśmy się jak nasza redakcja będzie wyglądać. Pomyśleliśmy nad formami w których chcielibyśmy przekazywać informacje (artykuły, wywiady z ciekawymi ludźmi, podcast i inne, nad którymi planujemy pracować). W związku z tym podzieliliśmy się obowiązkami w redakcji.

Sekretarzem i operatorem kamery została wybrana Lena Łęcka. Dziennikarkami zostałyśmy my, Marta Gabzdyl i Anna Podżorska. Fotografem została mianowana Zuzanna Kobiela, a osobą odpowiedzialną za obsługę informatyczną został Bartek Wrzecionko, który również będzie prezenterem razem z Tymonem Pilchem.

Przyjrzeliśmy się również technicznym stronom naszego projektu, takim jak stworzenie studia nagrań i zaopatrzenie go w niezbędne sprzęty. Za niedługo planujemy wkroczyć na popularne portale społecznościowe, aby pokazać innym naszą pracę. Czas zleciał nam również na dzieleniu się naszymi pomysłami i ideami, oraz ożywionej dyskusji na temat naszej przyszłości. Spotkanie zakończyliśmy grą integracyjną, przy której dobrze się bawiliśmy.

Czas spędzony z uczestnikami był dla nas bardzo miły i kreatywny. W przyszłości mamy wiele pomysłów na twórcze inicjatywy i bardzo się cieszymy na wizję wspólnego działania w naszym pięknym mieście Wisła.

Marta Gabzdyl, Anna Podżorska

Fot. Zuzanna Kobiela


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy