Starty wiślan: sukces naszych skoczków w XXII OOM, udane starty Adama Chrapka w Bormio (aktualizacja)

24.02.2016

Oto garść kolejnych wyników sportowych zmagań z udziałem wiślańskich sportowców.

Austriak Michael Hayboeck wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti, który rozegrano 19 lutego. Piotr Żyła (WSS Wisła) został sklasyfikowany na 35. pozycji.
Wyniki - skocznia HS-130 (K-116)

1 Michael Hayboeck Austria 265,4 pkt. 128,0 i 129,0 m
2 Daniel Andre Tande Norwegia 263,0 pkt. 126,5 i 127,0 m
3 Severin Freund Niemcy 259,5 pkt. 127,5 i 127,0 m
. ... ... ... ...
35 Piotr Żyła Polska 103,8 pkt. 115,0 m

Dzień później, 20 lutego, odwołano konkurs drużynowy, natomiast 21 lutego w rywalizacji indywidualnej skoczek WSS Wisła zajął 46. pozycję. Wygrał ponownie Austriak Michael Hayboeck.
Wyniki - skocznia HS-100 (K-90)

1 Michael Hayboeck Austria 241,4 pkt. 98,5 i 100,0 m
2 Karl Geiger Niemcy 232,2 pkt. 96,0 i 99,5 m
3 Taku Takeuchi Japonia 229,9 pkt. 96,0 i 95,5 m
46 Piotr Żyła Polska 83,7 pkt.   82,5 m

Z Lahti skoczkowie przenieśli się do Kuopio, gdzie 22 lutego rozegrano konkurs drużynowy (za Lahti). Reprezentacja Polski w składzie: Andrzej Stękała (AZS Zakopane), Piotr Żyła (WSS Wisła), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) i Stefan Hula (KS Evenement Zakopane) zajęła 6. miejsce.

. Stefan Hula 242,1 pkt. 124,5 i 121,0 m

Z kolei 23 lutego odbył się w Kuopio konkurs indywidualny, w którym Piotr Żyła zajął 16. miejsce. Zwyciężył Austriak Michael Hayboeck.

1 Michael Hayboeck Austria 264,5 pkt. 131,0 i 129,0 m
2 Daniel Andre Tande Norwegia 257,2 pkt. 131,5 i 127,0 m
3 Stefan Kraft Austria 245,2 pkt. 122,0 i 128,0 m
16 Piotr Żyła Polska 218,2 pkt. 122,0 i 119,5 m

W dniach 15-18 lutego w Bormio rozegrano zawody FIS w narciarstwie alpejskim. Adam Chrapek z Wisły zaprezetował się z bardzo dobrej strony - zajął 4. miejsce w slalomie mężczyzn i wygrał supergigant mężczyzn, co dało 4. pozycję w superkombinacji (slalom + supergigant), a na koniec był 2. w supergigancie mężczyzn.

W dniach 19-21 marca w fińskim Lahti rozegrano zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W pierwszym dniu zmagań (Gundersen HS-130/10km) wygrał reprezentant Niemiec Eric Frenzel, natomiast zawodnik WSS Wisła Adam Cieślar zakończył zmagania na 29. pozycji, dopisując do swojego dorobku punkty PŚ. W drugim dniu, w sprincie drużynowym (2x7,5km), sztafeta Polski w składzie Adam Cieślar i Szczepan Kupczak wywalczyła 9. miejsce. Wygrali Niemcy Johannes Rydzek i Fabian Riessle. Ten drugi zawodnik triumfował także dzień później (Gundersen HS-130/10km). Adam Cieślar (WSS Wisła), który po skoku plasował się na 38. miejscu, z powodu choroby nie stanął na starcie biegu.

17 lutego na Polanie Jakuszyckiej rozegrano pierwszą konkurencję zmagań biegaczy narciarskich na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych "Dolnośląskie 2016" - sprint techniką dowolną. W kategorii Juniorki B (rocznik 1998-1999) 11. miejsce w zawodach zajęła Natalia Bury z WSS Wisła. Dzień później, 18 lutego, rywalizacja toczyła się na dystansie 5 km techniką klasyczną. Natalia Bury zajęła 15., a jej klubowa koleżanka Małgorzata Niemiec 20. miejsce. Z kolei 20 lutego w biegu techniką dowolną na dystansie 7,5 km Natalia Bury wywalczyła 5. lokatę, a Małgorzata Niemice była 18., natomiast  21 lutego w sprintach drużynowych techniką dowolną nasz żeński duet z WSS Wisła zajął 9. miejsce.

18 lutego w czeskim Harrachovie rozegrano pierwszy konkurs skoków narciarskich na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych "Dolnośląskie 2016". W rywalizacji juniorów młodszych (junior B) na skoczni normalnej triumfował zawodnik WSS Wisła Paweł Wąsek, a drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Bartosz Czyż. Ponadto 8. miejsce wywalczył Jakub Jurosz, 13. był Wiktor Pękala, a 16. Przemysław Kuszel, również zawodnicy wiślańskiego klubu. Dzień później, 19 lutego, na skoczni w Harrachowie oraz trasach biegowych na Polanie Jakuszyckiej rozegrano sprint drużynowy juniorów młodszych (Junior B) w kombinacji norweskiej. Tą rywalizację na 3. pozycji zawody ukończyła drużyna Śląska w składzie: Przemysław Kuszel (WSS Wisła) oraz Mateusz Dyrcz (PKS Olimpijczyk Gilowice). Tego samego dnia, w ramach XXII OOM rozegrano również drużynowy konkurs skoków narciarskich, w którym triumfował zespół WSS Wisła w składzie: Jakub Jurosz, Bartosz Czyż i Paweł Wąsek. Natomiast 20 lutego rozegrano ostatni konkurs indywisualny w ramach OOM, w którym bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Paweł Wąsek. Na podium stanął także Bartosz Czyż, który zajął 3. miejsce. Ponadto 5. był Jakub Jurosz, 14. Wiktor Pękala, a 16. Przemysław Kuszel.

W dniach 20-21 lutego w amerykańskim Iron Mountain rozegrano dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła), zajmował w zawodach 27. i 30. miejsce. Wygrywali reprezentant USA Michael Glasder i Austriak Florian Altenburger.

Jakub Glajcar wygrał drugie w tym roku zawody szóstej edycji Panewnickiego Biegu Dzika, rozegrane 21 lutego. Przypomnijmy, że biegacz z Wisły triumfował także styczniowej edycji tej imprezy. W drugiej edycji biegu nieźle zaprezentował się również drugi wiślanin Radosław Troszok, który ukończył rywalizację na 11. pozycji.

Łukasz Podżorski (WSS Wisła) zajął 23. miejsce w indywidualnym konkursie skoków narciarskich rozegranym w rumuńskiej miejscowości Râşnov w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Złoty medal zawodach rozegranych 23 lutego wywalczył Niemiec David Siegel.

Wyniki za: sport.olza.pl