Miasto Wisła - oficjalna strona

Teatr na zakończenie Tygodnia Bibliotek

16.05.2016

Grupa teatralna BAJ(K)ARZE wystąpiła 13 maja na scenie sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle. W ten sposób zakończył się Tydzień Bibliotek 2016, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Dzień po dniu można było skorzystać z innej formy uczestnictwa w kulturze, gdyż do wyboru każdy miał reportaż z podróży, spacer literacki, spotkania autorskie z poetą dla dzieci i dorosłych, prelekcję dla młodzieży oraz spektakl teatralny.

Występ Baj(k)arzy wieńczący całą akcję był nietypowy. Grupa powstała w grudniu 2010 r. z inicjatywy Johna Whitewooda, autora wystawianych sztuk. John Whitewood pochodzi z Wielkiej Brytanii gdzie, w latach 70. i 80. XX wieku, osiem jego sztuk zostało zrealizowanych i wyemitowanych przez Telewizję, a siedem innych przez radio BBC. W roku 1994 przyjechał do Cieszyna w charakterze nauczyciela języka angielskiego, gdzie spotkał Lucynę Krzanowską, która została jego żoną, a później tłumaczką jego utworów. Sztuki Johna Whitewooda są nowoczesnymi widowiskami, nawiązującymi do ponadczasowej formy Teatru Szekspirowskiego, polegającej wyłącznie na słowie, kostiumach i grze.

W Wiśle John Whitewood i Lucyna Krzanowska zaprezentowali komedię pt. „Małżeństwo na próbę”, skrzącą się dowcipem i intrygą, a pokazaną w oryginalnej konwencji. Przedstawienie spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem bibliotecznej widowni, która wybuchała salwami śmiechu i żywo oklaskiwała aktorów. Wszystkim uczestnikom Tygodnia Bibliotek dziękujemy i zapraszamy na przyszłoroczną edycję tej ogólnopolskiej akcji.

Fotogaleria z występu: http://biblioteka.wisla.pl/?p=6276


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy