Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła szyje maseczki, potrzeby są ogromne

3.04.2020

Mieszkańcy Wisły i Wiślańskie Centrum Kultury zaangażowali się w szycie maseczek dla potrzebujących. Okazuje się, że potrzeby ciągle są ogromne, a wielu mieszkańców takich maseczek jeszcze nie ma.

- W tych trudnych dla wszystkich czasach postanowiliśmy, jako instytucja kultury lekko się przebranżowić i zaangażować się w szycie maseczek ochronnych z kolorowych tkanin - mówi Katarzyna Czyż Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. Jak tłumaczy, WCK ma ograniczone możliwości, do dyspozycji w wiślańskim domu kultury jest tylko jedna maszyna do szycia, mimo to od kilku dni trwa produkcja maseczek.

Część maseczek przekazana została dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, mieszkańcy Wisły mogą odbierać maseczki u strażników miejskich oraz w siedzibie MOPS (Plac Hoffa 3).  Na razie w Wiślańskim Centrum Kultury powstało ok. 100 sztuk maseczek, cześć z nich trafiła już do mieszkańców.

Jak przyznają urzędnicy, ważne jest też uświadamianie mieszkańców co do potrzeby noszenia maseczek. Przez to na części wiślańskich rzeźb i pomników pojawiły się maski, które pomagają walczyć z epidemią.

- Na co dzień mijamy te miejsca, często bezrefleksyjnie, jako element stałego krajobrazu naszej miejscowości. Może dzisiaj, przechodząc i widząc symbole miasta ubrane w maseczki, pobudzi nas to do przemyśleń. Mamy nadzieję, że w  ten sposób szybciej zauważymy skalę problemu - mówi Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy