Miasto Wisła - oficjalna strona

Wyczarowane nożyczkami

16.05.2016

Kurpiowska, łowicka, kielecka, sieradzka... Wycinanka, bo o niej mowa, stała się przedmiotem warsztatów przeprowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle w ramach XIII już Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Udział w zajęciach wzięli uczniowie wybranych klas wiślańskich szkół podstawowych.  I tak 9 maja przy kolorowych kartkach i nożyczkach spotkały się klasy III i IV z SP 2 w Wiśle Czarnem oraz kl. V z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wiśle Malince. W kolejnym dniu swych sił w wycinaniu próbowali uczniowie kl. III z ZSZP nr 1 w Wiśle Głębcach oraz kl. IV z SP 5 w Wiśle Jaworniku. Zaś jako ostatni swym zaangażowaniem i precyzją zachwycili uczniowie kl. IV z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle Centrum. Na wstępnie zostały omówione przykłady najbardziej znanych wycinanek i wykazane podstawowe różnice, jakie między poszczególnymi typami można dostrzec. Było też kilka ciekawostek i prezentacji trendów dostrzegalnych w najnowocześniejszej ilustracji, gdzie to właśnie wycinanka wchodzi przebojem na karty książek stając się tłem do opowiadanych historii. Finałem pracy uczestników były zachwycające, wielobarwne formy, które są dowodem na to, że za pomocą nożyczek i papieru można wyczarować prawdziwe cacka. Jedyne, co ograniczało uczniów to czas i fantazja, a tej naprawdę nie brakowało.

Spotkania ku uciesze organizatorów były przykładem realizacji hasła „Biblioteka inspiruje”, które w całej Polsce rozbrzmiewało przypominając, że w bibliotece można czytać, wypożyczać, a co więcej odkryć w sobie artystę.

Galeria foto dostępna stronie biblioteki http://biblioteka.wisla.pl/?p=6217


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy