Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła letem

szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Basen
koleje linowe

Snow Volley wkrótce w Wiśle!

11.02.2016

11 lutego w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków odbyła się konferencja prasowa na temat zbliżających się zawodów w siatkówce na śniegu Snow Volley 2016. Rywalizacja toczyć się będzie na placu Hoffa w Wiśle w dniach 20-21 lutego.
- Wisła to świetne miejsce na taki turniej. Chcemy zaszczepić siatkówkę wśród mieszkańców, a szczególnie wśród młodzieży. Nie bez znaczenia jest również fakt promocji miasta przy okazji tej imprezy. Mam nadzieję, że będziemy się wspólnie fajnie bawili przy zawodach stojących na dobrym poziomie. Liczę na to, że ta impreza zagości u nas na stałe, a może pokusimy się wspólnie z organizatorami o to, by również latem siatkówka, ale już ta plażowa, zagościła w Wiśle – mówił Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.
Siatkówka na śniegu to dyscyplina w naszym kraju zupełnie nowa. Jest ona popularniejsza raczej w innych krajach Europy, ale i w Polsce postanowiono zorganizować zawody tego typu. - Siatkówka na śniegu to nowy pomysł, który pomału rozwija się w Europie. Organizując zawody siatkarskie latem, chcieliśmy spróbować, jak ta dyscyplina będzie wyglądać zimą. Czegoś takiego w Polsce nie było, a innowacyjne pomysły zawsze cieszą się zainteresowaniem, stąd pomysł, by siatkówkę na śniegu propagować również w Polsce. Zapraszamy wszystkich do Wisły na zawody w dniach 20-21 lutego. Na pewno będą to fajne zawody i dobra zabawa dla zawodników, kibiców i wolontariuszy – zaprasza Marcin Strządała z firmy BDB Event, organizator cyklu Snow Volley. - Mamy także niespodziankę dla wszystkich, co będą chcieli z nami spędzić ten czas. Podczas zawodów w Wiśle będziemy prezentować puchar za mistrzostwo świata, jaki zdobyli nasi siatkarze, więc będzie okazja go zobaczyć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, co będzie dodatkową atrakcją dla wszystkich. Oczywiście będą również konkursy i zabawy dla kibiców, więc nikt się nudził na pewno nie będzie – dodał Marcin Strządała.
Gościem konferencji był były reprezentant Polski Marcin Prus, który jest ambasadorem cyklu. - Siatkówka na śniegu może wkrótce być bardzo popularna. Mamy dwukrotnego mistrza świata w tej dyscyplinie, co także nie jest bez znaczenia. Tego typu imprezy jak Snow Volley na pewno przyczyniają się do tego, by promować siatkówkę. Już się nie mogę doczekać tej imprezy, bo zapowiada się ona pysznie – powiedział Marcin Prus.
Po części oficjalnej konferencji mistrz świata i Europy juniorów oraz czterokrotny mistrz Polski w siatkówce spotkał się z wiślańską młodzieżą. Pan Marcin opowiadał młodzieży o swojej przygodzie ze sportem, ostrzegał młodych ludzi przed różnymi pokusami i zachęcał do tego, by wierzyli w swoje możliwości i dążyli do wytyczonego celu. Były reprezentant Polski zapraszał wszystkich na imprezę Snow Volley w Wiśle. Był też oczywiście czas na pamiątkowe zdjęcia.

Program zawodów dostępny jest pod adresem: http://wisla.pl/imprezy_wydarzenia/Snow_Volley_-_Turniej_siatkowki_na_sniegu_,2851.html


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy