Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Kameralistki z Poznania i Bydgoszczy w Wiśle

24.02.2018

20 lutego na koncercie zorganizowanym przez Społeczne Ognisko Muzyczne im. Jerzego Drozda w Wiśle, wystąpił żeński kwartet smyczkowy New Music Quartet.

Zespół powstał w 2016 roku. Mimo krótkiej działalności kwartet ma na swoim koncie liczne sukcesy w zakresie popularyzacji muzyki kameralnej. Zespół wystąpił na wielu festiwalach, m.in.: Quatuors a Bordeaux i ProQuartet we Francji, Zeist Music Days w Holandii, Jenuesses Musicales Chamber Music Campus w Niemczech, Musethica w Hiszpanii, Fonomo Music&Film Festival i Sztuka w Gryfie w Bydgoszczy, Bydgoski Festiwal Nauk czy Wrzesień kobiet w Inowrocławiu. Ponadto miał okazję wystąpić w NOSPR w Katowicach, Filharmonii Krakowskiej, Colegio Educación Especial Rincónde Goya w Saragossie (Hiszpania), Kerkzaal Museum De Hermitage w Amsterdamie, Moravian Church w Zeist (Holandia), Toscansaal w Rezydencji Biskupiej w Wurzburgu (Niemcy) czy Bibliotece Polskiej w Paryżu (Francja).

W doskonaleniu warsztatu New Music Quartet pomagało wielu mistrzów, m.in.: A. Pavlovsky, V. Erben, O. Mandozzi, L. M. Aguera, A. Meunier, G. Pichler, A. Levitan, P. Reichert, M. Baranowski oraz Shanghai Quartet w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

New Music Quartet jest dwukrotnym laureatem stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy i zdobywcą tytułu wicemistrza w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Ostatnim jego osiągnięciem jest pierwsza nagroda oraz trzy Nagrody Specjalne na II Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zespół planuje nagranie płyty z muzyką kompozytorów polskich XX wieku.

Absolwentki Akademii Muzycznych w Poznaniu i Bydgoszczy: Katarzyna Gluza – skrzypce, Paulina Marcisz – skrzypce, Karalina Orsik-Sauter – altówka i Dominika Szczypka – wiolonczela wykonały: Franciszka Schuberta Kwartet smyczkowy Es-dur nr 10, Franciszka Schuberta Kwartet smyczkowy d-moll nr 14 i Witolda Lutosławskiego Kwartet smyczkowy.

Wśród melomanów zgromadzonych w sali koncertowej SOM w Wiśle, byli między innymi uczniowie SOM i PSM, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali przepięknej muzyki. Kwartet został nagrodzony dużymi brawami, którym nie było końca. Wykonawczynie po półtoragodzinnym występie, były zmęczone ale zadowolone i obiecały powrócić z nowym programem.

(eb)


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy