Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Puchar Świata w Wiśle jednak przez cały weekend!

26.05.2017

Nie przez jeden dzień, jak pierwotnie planowano, a przez cały weekend Wisła będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich podczas zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18. To właśnie w Wiśle odbędzie się inauguracja całego cyklu, a zawody po raz pierwszy w Beskidach rozegrane zostaną w listopadzie!

W maju odbyła się konferencja kalendarzowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Delegaci tym razem spotkali w Portorożu w Słowenii. Polskę reprezentowali prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner oraz dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Adam Małysz. Podczas kwietniowego posiedzenia komisji kalendarzowej FIS w Zurychu zapadła decyzja o przyznaniu Polsce prawa do organizacji trzech konkursów w najbliższym sezonie. Konkurs w Wiśle zaplanowano na 25 stycznia, zaś dwa dni później skoczkowie przenieść się mieli na zawody do Zakopanego (27-28 stycznia). - Ze strony Waltera Hofera otrzymaliśmy zapewnienie, że jeśli na skoczni w Wiśle Malince zostaną zainstalowane tory lodowe, to wówczas inauguracja Pucharu Świata będzie się odbywała właśnie u nas – relacjonował dla portalu skijumping.pl Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego oraz wiceprezes PZN.

Już wiadomo, że znalazły się pieniądze na montaż torów lodowych na skoczni im. Adama Małysza. Jak zapewnia Andrzej Wąsowicz jeszcze przed zimą instalacja powinna być gotowa, dlatego podczas konferencji kalendarzowej FIS w Portorożu nasi działacze zabiegali o uzyskanie praw do organizacji inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w najbliższym sezonie. Ich starania zyskały uznanie władz FIS i zapadła decyzja, że inauguracja Pucharu Świata odbędzie się w Wiśle w dniach 18-19 listopada. - Bardzo się cieszę, że decyzja FIS jest korzystna dla naszego miasta. Wisła już niejednokrotnie pokazała, że zasługuje na cały weekend z Pucharem Świata. Organizacyjnie na pewno sprostamy wydarzeniu, a o atmosferę na trybunach możemy być spokojni. Zawody w Wiśle mają swój niepowtarzalny urok, dlatego już teraz zapraszam kibiców w listopadzie do Wisły - komentuje decyzję władz FIS burmistrz Tomasz Bujok.

Podczas konferencji w Portorożu prezes PZN przedłożył też propozycję organizacji w Szczyrku i Wiśle mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym w 2019 roku.


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy