Centrum Informacji
Turystycznej
Wisła Plac Hoffa 3, kom. 791 400 485
tel. (33) 855 34 56
Piotr Żyła zajął siódme miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Zawodnik WSS Wisła wylądował na dwieście trzydziestym dziewiątym metrze, co było najdalszą w sportowej rywalizacji, jednak ujemna bonifikata za wiatr (w przypadku Geigera i Kobayashiego także za niższą belkę startową) oraz stosunkowo niskie noty sędziowskie spowodowały, że „Wiewiór” nie stanął na podium.
Aleksander Zniszczoł wygrał pierwszy niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Czajkowskim (HS140) Reprezentant WSS Wisła zwyciężył dzięki skokom na odległość 122,5 m oraz 140,5 m. Klubowi koledzy zajęli dalsze lokaty. Ósme miejsce wywalczył Tomasz Pilch, Paweł Wąsek zakończył rywalizację na dwudziestym ósmym miejscu.
W finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 na skoczni Sniezynka (HS140) w Czajkowskim na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pilch (134 m). Na piątej pozycji rywalizację zakończył Aleksander Zniszczoł (123,5 m). Paweł Wąsek z wynikiem 122 metrów zakończył rywalizację na dwunastej pozycji.
Przełożony z soboty konkurs drużynowy i konkurs indywidualny w lokach narciarskich zakończyły zmagania w Pucharze Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021. Niestety, ostatni akord pucharowych zmagań, który miał miejsce w słoweńskiej Planicy, nie był zbytnio udany dla polskich skoczków, w tym Piotra Żyły. W jednoseryjnym konkursie drużynowym reprezentacja naszego kraju zajęła dopiero szóste miejsce. Tym większy zawód, że był to setny występ „biało-czerwonych” w zmaganiach zespołowych w ramach PŚ.
Z kolei w konkursie indywidualnym, w którym prawo startu miała najlepsza „trzydziestka” klasyfikacji generalnej PŚ, żaden z Polaków nie zdołał uplasować się w czołowej „dziesiątce”. Żyła - najlepszy z nich - został sklasyfikowany na trzynastej pozycji.
Był to jednak udany sezon dla polskich skoków narciarskich, a zwłaszcza dla zawodnika WSS Wisła Piotra Żyły, który zdobył trzy medale mistrzostw świata. Zloty w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej, oraz brązowe w konkursach drużynowych na skoczni dużej oraz w lotach narciarskich.
W Pucharze Świata „Wiewiór” w sezonie 2020/2021 startował w dwudziestu trzech konkursach indywidualnych. W dwudziestu jeden z nich zdobył punkty, a na podium stawał pięciokrotnie (dwa razy na drugim i trzy razy na trzecim miejscu). Tylko dwa razy nie przebił się do czołowej „trzydziestki”, w tym raz z powodu dyskwalifikacji za nieprawidłowy kombinezon.
źródło: sport.olza.pl, PZN, fot. PZN, Tadeusz Mieczyński
