Centrum Informacji
Turystycznej
Wisła Plac Hoffa 3, kom. 791 400 485
tel. (33) 855 34 56
Za nami pierwsze spotkania w ramach Festiwalu Granatowe Góry. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem odbył się poplenerowy wernisaż w Muzeum Magicznego Realizmu oraz premiera spektaklu "Pamięć głębinowa" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia.
Wernisaż w Ochorowiczówce dotyczył poplenerowej wystawy, zatytułowanej "Granatowe Góry". Na zaproszenie Muzeum Magicznego Realizmu w plenerze udział wzięło 12 artystów, a efekty ich prac od wczoraj oglądać można na wystawie. Jeśli ktoś nie zdąży odwiedzić tego miejsca w trakcie festiwalu, będzie miał na to czas do końca czerwca, gdyż przez cały najbliższy miesiąc prace będą tam dostępne.
Natomiast w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w godzinach wieczornych odbyła się prezentacja spektaklu "Pamięć głębinowa" w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego. Na scenie pojawiła się dwójka aktorów: Krzysztof Cis oraz Szymon Pilch. To spektakl na motywach książki Jerzego Pilcha "Bezpowrotnie utracona leworęczność". Drugi pokaz będzie miał miejsce w sobotę o godz. 19:00. Bilety można nabyć w Wiślańskim Centrum Kultury lub poprzez stronę https://www.kupbilecik.pl/.../Pami%C4%99%C4%87+G%C5%82.../
Zdjęcia z wernisażu można obejrzeć również na portalu ox.pl - https://wiadomosci.ox.pl/wernisaz-pleneru-malarskiego-pt-granatowe-gory,69496
