Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zespół Wisła Plus na Podkarpaciu

20.10.2021
 
W miniony weekend zespół Wisła Plus udał się na Podkarpacie. Wzięliśmy udział w 37. Ogólnopolskim Przeglądzie Tradycyjnych Ludowych Tancerzy, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Przez 2 dni Trzciana stała się stolicą tradycyjnego folkloru i regionalnej muzyki. W muzyczno-tanecznym zmaganiu wzięło udział ponad 30 zespołów i par tanecznych z całej Polski :z Podkarpacia, z Małopolski, Wielkopolski, województwa śląskiego oraz świętokrzyskiego.
W naszym repertuarze znalazły się tańce z obszaru Śląska Cieszyńskiego takie jak: "Zbój", "Szołtyska", "Jawornicki", "Lipka", "Zajączek", "Szot Madziar" czy" Czardasz".
W kategorii par tanecznych przedstawiliśmy żywiołową wiązankę tańców góralskich jak: "Rejna", "Owięziok", "Piłka" i "Świńszczok". Występ cieszył się dużym zainteresowaniem i wzbudził duże uznanie wśród zgromadzonych, a stroje z naszego regionu wyróżniały się odmiennością.
Pobyt dostarczył nam wielu emocji. Tuż po występie odwiedziliśmy zamek w Łańcucie, uważany za architektoniczna perełkę Podkarpacia. Mieliśmy doskonała okazję zobaczyć nie tylko cudowny zamek, ale również i stajnie, zamkową wozownię oraz przepiękny park, który zachwycił nas jesienną paletą barw.
Nie zabrakło też wizyty w stolicy Podkarpacia czyli w Rzeszowie. Uwieńczeniem folklorystycznego przeglądu był udział w koncercie galowym w WDK w Rzeszowie. Cała nasza grupa była bardzo zadowolona z wyjazdu, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wyjazd był niewątpliwie okazja do zaprezentowania kultury i folkloru naszego miasta oraz okolic. Był też doskonałą motywacja do stałego podnoszenia poziomu artystycznego naszych występów i dbałości o nasze piękne, unikalne stroje.
 
Aleksandra Kuc-Cieślar
Zespół Wisła Plus
 

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy