Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Ekumeniczny Koncert Kolęd w ZSP1

11.01.2019

Już od kilku lat w głębczańskiej szkole odbywa się Ekumeniczny Koncert Kolęd. To taka nasza mała tradycja. 6 stycznia po raz kolejny do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 zawitało wielu gości, którzy zaprezentowali swoje ciekawe aranżacje bożonarodzeniowych pieśni.

Po powitaniu wszystkich zaproszonych gości przez dyrektor Barbarę Stefańską, jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z głębczańskiej podstawówki. Uczniowie klasy V a  i V b wystąpili w przedstawieniu polsko-angielskim pt.: „Opowieść wigilijna”, które przygotowały wraz z uczniami Agnieszka Paluszkiewicz i Natalia Płomieńska-Krzak. Następnie na scenie wystąpili m.in.: chór działający przy parafii ewangelicko-augsburskiej w Wiśle Głębcach, chór mieszany z Mazańcowic „Hejnał Mazańcowice”, orkiestra dęta z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle „Echo Adwentu” oraz duet braci Krzysztof i Tomek Cieślar. Chłopcy koncertowali na fortepianie, solo i na cztery ręce, oraz wykonali jeden utwór w duecie na akordeonach. Wśród występujących na scenie, nie mogło zabraknąć naszych wybitnych, szkolnych wokalistek: Dominiki Świercz i Julii Haratyk z klasy VIII oraz Julii Nogowczyk z klasy VI. Występujący goście w podziękowaniu za ubogacenie swoim występem Koncertu Kolęd otrzymali symboliczne pierniki w kształcie gwiazdy betlejemskiej. Po tak różnorodnych i wzruszających prezentacjach, wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice naszych uczniów.

Agnieszka Pliszczyńska

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3