Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Paweł Słowiok mistrzem Polski

13.10.2017

Oto wyniki osiągane przez naszych sportowców w ostatnim okresie.

1 października w Katowicach odbyła się dziewiąta edycja PKO Silesia Marathonu. 100. miejsce zajął Jakub Glajcar z Wisły, który pokonał maratoński dystans w czasie 3:13.16. Wiślanin zajął 51. lokatę w kategorii M-30. Drugi z wiślańskich zawodników Radosław Troszok uplasował się na 415. miejscu (3:40.23), a w grupie M-30 był 171.


Blisko siedem i pół tysiąca uczestników wzięło udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej pod nazwą 'Biegnij Warszawa!', która odbyła się 1 października w stolicy naszego kraju. Wśród nich były dwie mieszkanki Wisły - Agata Tomaszewska i Julia Piątkowska, które pokonały dystans 10 km, zajmując odpowiednio 7328. i 7338. miejsce.


6 października w Cieszynie odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. W starszej grupie dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle Centrum zajęły 4. miejsce, a chłopcy uplasowali się na 8. pozycji. W młodszej grupie reprezentujące ZS1 dziewczęta zajęły 4. lokatę.


Zawodnicy WSS Wisła sześciokrotnie stawali na podium zawodów o Puchar Prezesa PZN w skokach narciarskich, które rozegrano 7 października w Szczyrku. W gronie zwycięzców znaleźli się: Paweł Wąsek (Junior A) i Tomasz Pilch (Junior B), natomiast Artur Kukuła (Senior), Bartłomiej Czyż (Junior A), Kacper Juroszek (Junior B) oraz Wiktor Szozda (Junior E) zajęli 2. lokaty w swoich grupach wiekowych. Tuż za podium uplasowali się Arkadiusz Jojko (Junior C) i Wojciech Troszok (Junior D).


7 października w Rybniku odbył się lekkoatletyczny Mityng Jesienny. W pchnięciu kulą (5 kg) triumfował Michał Czyż z UKS Wisła.


Paweł Słowiok wywalczył złoty medal Letnich Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej, które odbyły się 8 października w Szczyrku. Zawodnik z Wisły po zaciętym finiszu pokonał obrońcę tytułu mistrzowskiego Adama Cieślara z Istebnej. Trzecie miejsce zajął Szczepan Kupczak z Juszczyny.


Paulina Cieślar zajęła 7., a Nicole Konderla (obie WSS Wisła) 10. miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Kobiet w skokach narciarskich, które odbyły się 8 października w Szczyrku. Tytuł mistrzowski wywalczyła Kamila Karpiel (AZS Zakopane).


Michał Soska z Wisły zajął 205. miejsce w VI Orzeskim Biegu Ulicznym, który odbył się 8 października. W grupie M30 był 142.


8 października na trasie Graboń - Przehyba rozegrano czwarte zawody z cyklu Vexa Skiroll Tour w biegach na nartorolkach pod nazwą "Przehyba Uphill". Z grona naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Natalia Bury z Wisły, która triumfowała w zmaganiach kobiet techniką dowolną na dystansie 6,7 km (przewyższenie 590 m) stylem dowolnym. W biegu na tym samym dystansie, ale stylem klasycznym, 7. miejsce wywalczyła Iwona Boś z Wisły.


Tomasz Raszyk z Wisły zajął 3. miejsce w kategorii Junior podczas zawodów piątej rundy Pucharu Polski w zjeździe rowerowym, która odbyła się 8 października w Szczyrku.


10 października w Cieszynie rozegrano finał powiatowy Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkól Ponadgimanzjalnych. Reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle zajmowała miejsca numer 4 - dziewczęta i 7 - chłopcy.


11 października w Chybiu odbył się finał powiatowy Drużynowych Zawodów Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentantki ZSO Wisła zajęły 7. miejsce, a ich koledzy uplasowali się na 9. pozycji.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3