Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Paweł Słowiok mistrzem Polski

13.10.2017

Oto wyniki osiągane przez naszych sportowców w ostatnim okresie.

1 października w Katowicach odbyła się dziewiąta edycja PKO Silesia Marathonu. 100. miejsce zajął Jakub Glajcar z Wisły, który pokonał maratoński dystans w czasie 3:13.16. Wiślanin zajął 51. lokatę w kategorii M-30. Drugi z wiślańskich zawodników Radosław Troszok uplasował się na 415. miejscu (3:40.23), a w grupie M-30 był 171.


Blisko siedem i pół tysiąca uczestników wzięło udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej pod nazwą 'Biegnij Warszawa!', która odbyła się 1 października w stolicy naszego kraju. Wśród nich były dwie mieszkanki Wisły - Agata Tomaszewska i Julia Piątkowska, które pokonały dystans 10 km, zajmując odpowiednio 7328. i 7338. miejsce.


6 października w Cieszynie odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. W starszej grupie dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle Centrum zajęły 4. miejsce, a chłopcy uplasowali się na 8. pozycji. W młodszej grupie reprezentujące ZS1 dziewczęta zajęły 4. lokatę.


Zawodnicy WSS Wisła sześciokrotnie stawali na podium zawodów o Puchar Prezesa PZN w skokach narciarskich, które rozegrano 7 października w Szczyrku. W gronie zwycięzców znaleźli się: Paweł Wąsek (Junior A) i Tomasz Pilch (Junior B), natomiast Artur Kukuła (Senior), Bartłomiej Czyż (Junior A), Kacper Juroszek (Junior B) oraz Wiktor Szozda (Junior E) zajęli 2. lokaty w swoich grupach wiekowych. Tuż za podium uplasowali się Arkadiusz Jojko (Junior C) i Wojciech Troszok (Junior D).


7 października w Rybniku odbył się lekkoatletyczny Mityng Jesienny. W pchnięciu kulą (5 kg) triumfował Michał Czyż z UKS Wisła.


Paweł Słowiok wywalczył złoty medal Letnich Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej, które odbyły się 8 października w Szczyrku. Zawodnik z Wisły po zaciętym finiszu pokonał obrońcę tytułu mistrzowskiego Adama Cieślara z Istebnej. Trzecie miejsce zajął Szczepan Kupczak z Juszczyny.


Paulina Cieślar zajęła 7., a Nicole Konderla (obie WSS Wisła) 10. miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Kobiet w skokach narciarskich, które odbyły się 8 października w Szczyrku. Tytuł mistrzowski wywalczyła Kamila Karpiel (AZS Zakopane).


Michał Soska z Wisły zajął 205. miejsce w VI Orzeskim Biegu Ulicznym, który odbył się 8 października. W grupie M30 był 142.


8 października na trasie Graboń - Przehyba rozegrano czwarte zawody z cyklu Vexa Skiroll Tour w biegach na nartorolkach pod nazwą "Przehyba Uphill". Z grona naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Natalia Bury z Wisły, która triumfowała w zmaganiach kobiet techniką dowolną na dystansie 6,7 km (przewyższenie 590 m) stylem dowolnym. W biegu na tym samym dystansie, ale stylem klasycznym, 7. miejsce wywalczyła Iwona Boś z Wisły.


Tomasz Raszyk z Wisły zajął 3. miejsce w kategorii Junior podczas zawodów piątej rundy Pucharu Polski w zjeździe rowerowym, która odbyła się 8 października w Szczyrku.


10 października w Cieszynie rozegrano finał powiatowy Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkól Ponadgimanzjalnych. Reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle zajmowała miejsca numer 4 - dziewczęta i 7 - chłopcy.


11 października w Chybiu odbył się finał powiatowy Drużynowych Zawodów Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentantki ZSO Wisła zajęły 7. miejsce, a ich koledzy uplasowali się na 9. pozycji.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3