Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: skakali w Stams, ścigali się na rowerach

10.09.2018

Oto wyniki zawodów z udziałem sportowców z naszego miasta.

Kolejny start zanotowali nasi kolarze w ósmych w tym sezonie zawodach z cyklu Bike Atelier MTB Maraton, które odbyły się 2 września w Gliwicach. Na dystansie Hobby (29 km / przewyższenie 205 m) 113. miejsce zajął Adam Pilch (27. miejsce w M-40), 162. Janusz Gomola (40. miejsce w M-40), 164. Ewa Gorzelany (3. miejsce w K-40 i 6. wśród kobiet), 252. Marek Piskornik (44. miejsce w M-19), 269. Michał Piskornik (72. miejsce w M-40), 289. Mariusz Czyż (48. miejsce w M-19), a 460. Iwona Boś (8. miejsce w K-40 i 34. wśród kobiet). Natomiast na dystansie Family 66. był Gabriel Boś (13.  miejsce w M-10).

5 września piłkarze WSS Wisła wygrali na wyjeździe z Piastem 1909 Cieszyn 3:2 w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów. Gole dla naszego zespołu zdobywali: Sebastian Juroszek 2 i Szymon Woźniczka. W finale wiślanie zagrają z Błyskawicą Drogomyśl.

Austriak Philipp Aschenwald wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który rozegrano 8 września w austriackim Stams. 18. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, a na 27. pozycji uplasował się Tomasz Pilch, który w drugiej serii został zdyskwalifikowany na nieprawidłowy kombinezon. Trzeci z zawodników WSS Wisła Paweł Wąsek nie zdołał zdobyć punktów do klasyfikacji LPK, plasując się na 46. miejscu. Z kolei 9 września, w drugim konkursie LPK, triumfował reprezentant Szwajcarii Killian Peier, natomiast z trójki zawodników WSS Wisła najlepiej zaprezentował się Tomasz Pilch, który został sklasyfikowany na 14. pozycji. Aleksander Zniszczoł zajął 25., a Paweł Wąsek 38. miejsce.

8 września w Ustroniu odbyły się zawody w zjeździe rowerowym z cyklu Downhill City Tour. W kategorii Elita 2. miejsce zajał Tomasz Raszyk, a w grupie Junior 3. był Bartłomiej Raszyk (obaj z Wisły).

Patrycjusz Urbanek z Wisły zajął 13. miejsce (7. w kategorii M 30-39) w zawodach Uphill Magurka MTB, które odbyły się 8 września w Wilkowicach.

8 września w Jeleniej Górze rozegrano zawody rowerowe z cyklu Bike Maraton 2018. Mariusz Czyż z Wisły zajął na dystansie Mini (25 km) 374. pozycję (53. w grupie M-2).