Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: wicemistrzostwo Polski Adama Cieślara (aktualizacja)

23.10.2018

Oto szybki przegląd wyników naszych sportowców z minionego tygodnia.

Łukasz Mach z Wisły zajął 201. miejsce w XI Żorskim Biegu Ulicznym, kóry rozegrano 14 października. W kategorii M-40 wiślanin zajął 56. lokatę.

Niezły start zanotowali kolarze z Wisły w ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Bike Atelier MTB Maraton, które odbyły się 14 października w Dąbrowie Górniczej. Na dystansie Pro (61 km / przewyższenie 699 m) 240. miejsce zajął Waldemar Chrapek. Z kolei na dystansie Hobby (31 km / przewyższenie 174 m) 69. miejsce zajął Adam Pilch (14. w grupie M-40), 91. był Janusz Gomola (20. miejsce w grupie M-40), 121. Aleksandra Andrzejewska, która wśród kobiet była 5. a w swojej kategorii wiekowej stanęła na 2. stopniu podium, 249. był Michał Piskornik (64. miejsce w grupie M-40), natomiast 256. Mariusz Czyż (30. miejsce w grupie M-19).

Karol Pinkas zajął 2. miejsce w ósmym turnieju Grand Prix Jaworzna w szachach. Pochodzący z Wisły szachista w rywalizacji rozegranej 19 października wygrał siedem pojedynków, a dwa przegrał.

Mariusz Miśkiewicz z Mnicha wygrał Międzynarodowy Bieg Górski Orlowa Trail, który odbył się 20 października w Ustroniu. 4. miejsce zajął Piotr Andrzejewski z Wisły.

Adam Cieślar wywalczył srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej, które rozegrano 20 października w Zakopanem. Wychowanek WSS Wisła przegrał jedynie ze Szczepanem Kupczakiem. 18. lokatę zajął Miłosz Krzempek z WSS Wisła.

Piotr Śliwiński z Gliwic wygrał zawody kolarskie Hotel Podium Uphill Stożek 2018, które odbyły się 20 października w Wiśle. 2. miejsce zajął Krzysztof Grudzień z Ustronia, a 3. Patryk Mitręga z Brennej. Wśród kobiet triumfowała Anna Kaczmarzyk z Istebnej. W poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się: Anna Kaczmarzyk, Małgorzata Kustra-Kapol z Jastrzębia-Zdroju, Piotr Śliwiński, Patryk Mitręga, Krzysztof Grudzień, Jacek Piątek z Dębicy oraz Janusz Lewandowski z Koniakowa. W ramach imprezy rozegrano również pierwsze zawody Akademickich Mistrzostw Śląska w kolarstwie górskim. Tu najlepsi okazali się studenci Politechniki Śląskiej: Paula Stasiowska i Łukasz Latusik.

Dariusz Cieślar był 137., a Krzysztof Kempny 164. w AlpinSport Tatrzański Bieg Pod Górę 2018, który rozegrano 21 października w Zakopanem. Wiślanie zajęli w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio 10. (M-50) i 58. (M-30) lokatę.