Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślańscy kolarze rozpoczęli sezon

27.04.2018

Dzięki nawiązanej współpracy wiślańscy kolarze w tym sezonie będą reprezentować Hotel *** Podium Wisła & Diagnostix. Skład nowego teamu to: Ewa Gorzelany, Wojciech Rensz, Janusz Gomola, Adam Pilch i Patryk Nogowczyk.

Pierwszy start grupy w tym sezonie miał miejsce 8 kwietnia w Orzeszu. Podczas Force Maraton MTB na dystansie Mini o długości 35 km Janusz Gomola zajął 11. miejsce w kategorii M-40 (54. miejsce w klasyfikacji Open). Adam Pilch był 24. w kategorii M-40 (89.), a Ewa Gorzelany z powodu defektu roweru nie ukończyła zawodów. – Był to nasz pierwszy start kontrolny przed głównym cyklem tego sezonu czyli Bike Atelier MTB Maraton 2018 – relacjonuje Janusz Gomola.

Wspomniany przez zawodnika grupy Hotel *** Podium Wisła & Diagnostix cykl rozpoczął się 22 kwietnia w Rybniku. Na podium w kategorii kobiet K-40 stanęła Ewa Gorzelany (165. miejsce w klasyfikacji Open). Wojciech Rensz zajął bardzo wysokie 7. miejsce w kategorii M-30 (15.), a Patryk Nogowczyk 8. miejsce w kategorii M-16 (59.). 27. miejsce w kategorii M-40 zajął Janusz Gomola (101.), a Adam Pilch z powodu defektu sprzętu nie ukończył rywalizacji. – Zawody w Rybniku były bardzo udane. Trasa wyścigu liczyła 36 kilometrów, prowadziła leśnymi drogami i ścieżkami. Pogoda też dopisała. Na płaskim terenie było bardzo sucho, co sprzyjało bardzo szybkiej jeździe – relacjonuje Janusz Gomola.

Na starcie zawodów stanęło ponad 1000 zawodników i zawodniczek, więc zawody były bardzo mocno obsadzone. Dlatego wyniki osiągnięte przez wiślańskich kolarzy są zadowalające i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Kolejne zawody już

13 maja w górzystym teranie w okolicach Żywca. Życzymy powodzenia!