Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

XIX Piknik Ekologiczno - Leśny

9.07.2018

W dniach 7-8 lipca odbył się XIX Piknik Ekologiczno-Leśny, zorganizowany przez Nadleśnictwo Wisła, Koła Łowiecke "Głuszec", "Istebna", "Jarząbek" i "Olza" oraz Miasto Wisła.

W trakcie pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: stoisk pokazowych Nadleśnictw, eventów ekologicznych, malowania twarzy, warsztów dla dzieci, prezentacji hodowli głuszców, pszczelarstwa. W parku Kopczyńskiego również można było podziwiać powstającą rzeźbę głuszcza, która była rzeźbiona pilarką spalinową. Na placu Hoffa odbył się z kolei pokaz rzeźby dłutem. Artyści z pracowni JanosikArt wykonali figury pary góralskiej, ufundowanej przez Willę Maciejka z Wisły. Można było także skosztować potraw z dziczyzny przygotowanych przez myśliwych.

Część artystyczna pikniku odbyła się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. Zaprezentowali się: Myśliwski Zespół Śpiewaczy "Kwiczoły", Zespół Regionalny "Wisła" z Wisły, Zespół "Mała Istebna" z Istebnej oraz sygnaliści z Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Pokaz swój dali również sokolnicy oraz hodowcy psów myśliwskich. Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego "Jestem przyjacielem lasu". Natomiast zwieńczeniem artystycznej części pikniku był koncert zespołu Pectus, przed którym wystąpiły laureatki konkursu "Nasza Szansa": Marcelina Kanik, Weronika Pagieła, Natalia Kobyłecka i Marta Staniek.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok otrzymał uroczyste podziękowanie od dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Wiesława Kucharskiego.

Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok serdecznie dziękuje za wieloletnią współpracę z Lasami Państwowymi oraz pomoc w organizacji tak wyjątkowego wydarzenia jakim jest Piknik Ekologiczno-Leśny.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Willi DANA, Cukierni u Janeczki i Firmie Małgorzata.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3