Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Pętla Cieńkowska

Adres
dzielnica: Malinka
Dodaj do planera

Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. w Tychach oraz Polski Związek Narciarski nawiązali współpracę, dzięki której powstała ścieżka spacerowa łącząca kolej linową Cieńków w Wiśle Malince ze Skocznią Narciarską im. Adama Małysza. Pasmo Cieńkowa oddziela dolinę Czarnego od doliny Malinki. Jego grzbietem przebiega żółty szlak turystyczny biegnący w kierunku Baraniej Góry lub Malinowskiej Skały oraz wygodne szlaki pieszo – rowerowe. To doskonałe miejsce na spacer lub dłuższą górską wycieczkę, podczas której można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Śląskiego.

Spacer Pętlą Cieńkowską rozpoczynamy od pozostawienia samochodu na dużym, bezpłatnym parkingu. Wyjeżdżamy koleją linową na Cieńków Niżni. Po wyjściu z peronu górnego skręcamy w prawo na wygodną ścieżkę prowadzącą grzbietem Cieńkowa. Po przejściu ok. 1300 m po prawej stronie pojawi się widok na skocznię narciarską im. Adama Małysza. Skręcamy w prawo i na podstawie dodatkowego biletu zakupionego wcześniej w kasie kolei linowej „Cieńków” wchodzimy na teren skoczni. W wieży startowej znajduje się kawiarenka „K-120” oraz punkt widokowy wychodzący na zeskok skoczni. Zjeżdżamy kolejką linową i zwiedzamy dolną część skoczni im. Adama Małysza. Z parkingu przy skoczni kierujemy się w prawo. Po obejściu zabudowań wchodzimy na ścieżkę prowadzącą brzegiem potoku Malinka. Jest to malownicza ścieżka pieszo-rowerowa w górę potoku. Po ok. 1000 m dochodzimy do parkingu przy dolnej stacji kolei linowej „Cieńków”, skąd rozpoczynaliśmy wędrówkę.

Pętlę można pokonać również w przeciwnym kierunku, czyli rozpocząć i zakończyć na Skoczni Narciarskiej im. A. Małysza.

 

W roku 2020 na Pętlę zapraszamy w wakacyjne weekendy (piatek-niedziela):

Kolej Linowa Cieńków czynna jest od piątku do niedzieli w godz. 9:30-18:00

Wyciag krzesełkowy na skoczni im. A. Małysza czynny jest codziennie w godz. 10:00-17:00

 

 

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3