Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Witaj Inwestorze!

Jeżeli jesteś zdecydowany zainwestować w Wiśle poniżej prezentujemy kilka istotnych informacji, które będą pomocne przy realizacji Twoich zamierzeń, a jeżeli jeszcze decyzji o inwestowaniu nie podjąłeś, to mamy nadzieję, że informacje te przekonają Cię do tego.

Ogólnie

Liczne inwestycje ostatnich lat są dowodem na to, że Wisła jest miejscem szczególnie godnym uwagi, jeśli chodzi o możliwości rozwoju przedsiębiorczości. Charakter miejscowości, jej położenie, jak i jej popularność, to z pewnością bardzo ważne elementy mogące wpłynąć na decyzję o zainwestowaniu kapitału w tym rejonie Polski.
Walory komunikacyjne opisane poniżej oraz bliskość granic z Czechami i ze Słowacją umożliwiają łatwą komunikację z poszczególnymi regionami Polski i Europy.
Niebotyczne znaczenie ma także przychylność władz miasta i dążenie do tworzenia optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości w Wiśle.

Transport/Komunikacja

Przez Wisłę biegną dwie drogi wojewódzkie – 941 oraz 942 łączące Wisłę z ościennymi gminami - Ustroniem, Istebną oraz Szczyrkiem. Dodatkowo w odległości ok. 57 km od Wisły - w Żorach (kierunek Katowice) jest zlokalizowany zjazd na autostradę A1. Dzięki takiemu układowi komunikacyjnemu z Wisły w łatwy sposób można dojechać do:
Cieszyna,
Bielska-Białej (z dwóch kierunków),
Żywca,
Katowic,
Krakowa,
Trzyńca (Czechy),
Ostrawy (Czechy),
Żyliny (Słowacja).
Do Wisły prowadzi także linia kolejowa, na której swoje przewozy realizują Koleje Śląskie, Przewozy Regionalne oraz Inter City.
Ponadto do Wisły kursują autobusy i busy na liniach łączących Wisłę m.in. z Katowicami, Bielsko-Białą, Cieszynem, Krakowem, Istebną.

 

Odległości od innych miast i lotnisk

Cieszyn 24 km,

Żywiec 40,5 km,

Bielsko – Biała 42,5 km,

Katowice 91 km,

Kraków 134 km,

Trzyniec (Czechy) 24 km,

Ostrawa (Czechy) 73 km,

Żylina (Słowacja) 76 km,

Lotnisko Balice (Kraków) 143 km,

Lotnisko Pyrzowice (Katowice) 125 km,

Lotnisko w Ostrawie 81 km,

Wjazd na autostradę A1 (Żory) 57 km.

Zagospodarowanie przestrzenne

Pod poniższym linkiem znajdziesz informacje istotne z punktu widzenia inwestora, a dotyczące nieruchomości na terenie Wisły i ich przeznaczenia. A zatem zapraszamy do analizy planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Wisła.
http://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwWisle/tabBrowser/bags//1457/Plany-zagospodarowania-przestrzennego

Podatki i opłaty lokalne

Zachęcamy do lokalizowania nowych inwestycji na terenie Gminy Wisła, 
oferując system ulg w podatku od nieruchomości:
1) zwolnienie z podatku od nieruchomości udzielane jako inwestycyjna pomoc publiczna na infrastrukturę sportową i wielofunkcyjną infrastrukturę rekreacyjną. Przewiduje ona zwolnienie do 10 lat na nowowybudowane budynki lub budowle,  m.in.: baseny, koleje linowe gondolowe, tory saneczkowe, lodowiska,
2) zwolnienie z podatku od nieruchomości stanowiące regionalną pomoc inwestycyjną. Przewiduje ona zwolnienie do 5 lat na nowowybudowane (zmodernizowane) budynki przeznaczone na działalność gospodarczą w zakresie m.in. oprogramowania i doradztwa w zakresie informatyki, badań naukowych i prac rozwojowych. Ponadto w latach 2015-2017 obowiązuje zwolnienie dla nowych budowli, które są obiektami ogólnodostępnymi oraz nie dotyczą działalności związanej z zakwaterowaniem.
Szczegółowe informacje oraz treść uchwał opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej w sekcji „Podatki i opłaty/Ulgi i zwolnienia” 
http://bip.wisla.pl/ulgi-w-podatku-od-nieruchomosci

Zadzwoń do nas

Jeżeli nadal masz wątpliwości lub, gdy powyższe informacje nie są dla Ciebie wystarczające – zadzwoń do nas lub napisz. Dodatkowych informacji udzieli inspektor Marek Wisełka z Referatu Rozwoju Gospodarczego i Środowiska, tel. 33 8578850, @: inwestycje@um.wisla.pl .
Jesteśmy także otwarci na Twoje sugestie dotyczące zakresu informacji, jakie powinny znaleźć się na tej stronie. Dlatego będziemy starali się na bieżąco ją uzupełniać o dodatkowe informacje zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3