Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Hotel Piast

Adres
dzielnica: Centrum
ul. 1 Maja 47
Dodaj do planera

Czas powstania lata 1903 – 1906. Projekt – budowniczy Bogdan Hoff.

Bogdan Hoff jest uważany za ojca wiślańskiego przemysłu uzdrowiskowego. Hoff, który w 1903 r. odkupił od Fritza Fuldy pensjonat „Luisenhof” w następnych latach wyremontował ten budynek, nadając mu nazwę „Hotel Piast”. W 1906 r. nad rzeką Wisłą urządzono zakład hydropatyczny, składający się ze zlokalizowanych nieopodal hotelu – łazienek, powstałych w skutek przebudowy stajni. Jednopiętrowy, murowany gmach „Piasta” prowadzony początkowo wspólnie przez Hoffa i Helenę Wiśniewską, będąc najwytworniejszym hotelem w Wiśle, jeszcze w latach dwudziestych XX wieku posiadał największą w miejscowości liczbę miejsc noclegowych. Budynek spełnił rolę pierwszego w Wiśle polskiego hotelu, przez co razem z zakładem hydropatycznym „Źródła Wisły” stał się jednym z najistotniejszych dla rozwoju kurortu elementów, w rozumieniu pozamaterialnym zapewniając w czasach zaboru austriackiego polski charakter letniska.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3