Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Figura Adama Małysza z czekolady

Adres
dzielnica: Centrum
ul. B.Hoffa 3
Dodaj do planera

Pierwsza czekoladowa figura Adama Małysza została wykonana w 2001 roku przez członków Stowarzyszenia Cukierników RP. Powstała z bloku białej czekolady o wadze 330 kilogramów. Po raz pierwszy została zaprezentowana 5 maja 2001 r. przy okazji imprezy na cześć „Orła” z Wisły „Majówka z Małyszem”. Figura miała wysokość 2,5 metra i ważyła 180 kilogramów. Rzeźbieniem w czekoladzie zajmowało się ośmiu cukierników i zajęło im to 264 godziny. Początkowo figura nie była w żaden sposób chroniona i byli tacy kibice, którzy próbowali sprawdzić jak smakuje ich idol. Jeden z nich odgryzł Adamowi ucho. W 2007 roku czekoladowa postać przeszła gruntowną renowację przeprowadzoną przez firmę E. Wedel, w wyniku której Małysz m.in. otrzymał nowe narty, a także czwartą Kryształową Kulę.

 

Nowa czekoladowa postać Adama Małysza została wykonana przez cukiernika Damiana Wiśniewskiego w warsztacie Creative Pastry Chef Damian Wiśniewski. Do zrobienia rzeźby artysta wykorzystał 135 kg czekolady plastycznej przekazanej przez Master Martini, a czas, który poświęcił na wykonanie tego dzieła to 432 godziny. Nowa czekoladowa postać „Orła” z Wisły wraz z nartami ma wysokość 2,90 m, a jej ostateczna waga z podstawą to około 175 kg.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3