Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

,,Kierunki wiślańskiej architektury" - wystawa czasowa dostępna od 02.02.2022

Wystawa prezentuje proces zabudowy Wisły, począwszy od drewnianych chałup góralskich, poprzez austriacką architekturę w stylu alpejskim, rozwój willi popularyzowanych przez Stanisława Witkiewicza czy modny w dwudziestoleciu międzywojennym modernizm. Nie brakuje tez przykładów budownictwa powojennego - licznie powstających wówczas domów wczasowych.

Ochorowiczówka – Muzeum Magicznego Realizmu zaprasza na wystawę inspirowaną twórczością Jerzego Pilcha.

Granatowe obrazy Wielkich Mistrzów. To, co Ich zainspirowało w prozie Jerzego Pilcha w jego rodzinnym mieście i w otaczających Wisłę górach.

 

Wystawę będzie można zobaczyć od 3 czerwca. do 30 czerwca 2022 r.

Kto z nas ich nie uwielbia ? W wersji dla tych najmłodszych i nieco starszych można podziwiać niesamowite konstrukcje , takie jak diabelski młyn, średniowieczna wioska , górska kolejkę , podświetlane figury, rzeczywistych rozmiarów figurę Piotra Żyły oraz wiele innych zachwycających aranżacji oraz strefę zabawy Fun Park dla dużych i małych !

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3