Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Oficjalna strona Beskidzkiej Piątki: www.beskidzka5.pl

Pięć gmin leżących w Beskidzie Śląskim: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła podjęły współpracę na polu promocji swojego regionu w kraju i za granicą i przyjęły nazwę Beskidzka 5. W tym celu został opracowany „Program rozwoju i promocji produktów turystycznych oraz kulturowych gmin Beskidzkiej 5”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego wykonawcą jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER z Cieszyna. Celem projektu jest zwiększenie krajowego i zagranicznego ruchu turystycznego poprzez podjęcie wspólnych działań promocyjnych przez wymienione gminy. Efektem projektu będzie powstanie mikroregionu turystycznego „Beskidzka 5”. Budowa takiego mikroregionu turystycznego – składającego się, na wzór turystycznych regionów w Europie Zachodniej, z kilku gmin – to unikalne, pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu 2006 roku.

Realizacja projektu nie tylko przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego na obszarze Beskidzkiej 5, ale również przyniesie szereg korzyści społecznych, m.in.:

Wzrost przychodów przedsiębiorstw działających w branży turystycznej;

-Wzrost przychodów twórców lokalnych;
-Powstanie nowych miejsc pracy w podmiotach działających w branży turystycznej;
-Powstanie nowych przedsiębiorstw działających w tej branży;
-Zmniejszenie bezrobocia i wynikające z tego oszczędności na świadczeniach dla bezrobotnych.

 

Pięć gmin, z których każda zapewni inny rodzaj pozytywnej energii:

Brenna– Siła Spokoju  brenna.org.pl

Gmina Brenna leży w dolinie rzeki Brennicy i składa się z trzech wsi: Brenne, Górek Wielkich i Górek Małych. Największym walorem Brennej jest przede wszystkim położenie. Doliny i zalesione zbocza gór tworzą tu wyjątkowe widoki, a ze szczytów wzgórz roztaczają się malownicze pejzaże.
Odległość do Wisły: 16 km

Istebna - Siła Tradycji  istebna.eu

W miejscu nazywanym “Trójstyk”, gdzie zbiegają się granice Polski, Czech i Słowacji. Słynna „Beskidzka Trójwieś” łączy Istebną, Jaworzynkę i Koniaków. Tym co wyróżnia Istebną od innych miejscowości jest przede wszystkim folklor. Niemal każdym domu górale rzeźbią, malują lub wyrabiają ludowe instrumenty muzyczne.
Odległość do Wisły: 17 km

Szczyrk - Siła Energii  szczyrk.pl 

Położony w dolinie potoku Żylica, pomiędzy szczytami Klimczoka (1117 m n.p.m.) i Skrzycznego (1257 m n.p.m.) oferuje wiele atrakcji przez cały rok.
Odległość do Wisły: 15 km

Ustroń - Siła Zdrowia  ustron.pl

Miasto uzdrowisko – wczasowe. Malowniczo położone w dolinie rzeki Wisły u stóp Czantorii Wielkiej (995 m n.p.m.) i Równicy (884 m n.p.m.) pokrytych pięknymi lasami świerkowo – bukowymi oraz doskonałym położeniem przy trasie szybkiego ruchu, Katowice – Ustroń, stanowi o jego dostępności i atrakcyjności.
Odległość do Wisły: 10 km

Wisła - Siła Źródeł  wisla.pl

Położona u stóp Baraniej Góry, otoczona zalesionymi, łagodnymi zboczami górskimi jest miejscem magicznym. To tu biją źródła Czarnej i Białej Wisełki, od których zaczyna swój bieg królowa polskich rzek. 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3