Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Puzzle Kultury - festiwal sztuki ulicznej

Rozpoczęcie imprezy: 2019-07-20
Zakończenie imprezy: 2019-07-21
Miejsce imprezy:
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury, Grupa twórcza Punkty Widzenia

Puzzle Kultury w Wiśle (pierwotnie Artyści Ulicy): niezwykły festiwal sztuki ulicznej.

Piosenkarze, muzycy, teatry, kuglarze, tancerze - to tylko kilka elementów, które w weekend 20 i 21 lipca połączą swoje siły w Wiśle i staną się częścią misternej układanki o nazwie Puzzle Kultury. Artyści uliczni przyjadą do Wisły, żeby przez dwa dni tworzyć w przestrzeni miejskiej.

20 i 21 lipca Wisła stanie się miejscem, w którym zagoszczą artyści z różnych miejsc Polski, a przede wszystkim różnych dziedzin kultury, żeby razem zawładnąć nad centrum miasta. Na dwa dni zaplanowaliśmy występy m. in. muzyków, tancerzy break dance, capoeiry a także fire show, szczudlarzy i wielu, wielu innych. Nie zabraknie też teatrów i niezwykłych fuzji, które zaplanowaliśmy na Placu Hoffa.

Puzzle Kultury to pierwsza odsłona festiwalu sztuki ulicznej, na którą organizatorzy zaprosili przedstawicieli różnych dziedzin. Wszystkie wydarzenia odbędą się przy głównym deptaku Wisły, na Placu Hoffa i w Parku Kopczyńskiego.

Będą warsztaty, spontaniczne występy i spontaniczne "składanie puzzli", czyli momenty, w których artyści będą spotykali się na Placu Hoffa i razem tworzyli niezwykłe chwile.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w wydarzeniu? Wytarczy w weekend 20-21 lipca przyjechać do Wisły, wybrać się do centrum i tam, w miejskich przestrzeniach spotkać artystów, którzy będą tworzyli poszczególne strefy. Puzzle Kultury wystartują w sobotę, 20 lipca na wiślańskim rynku i potrwają do wieczora, w niedzielę artyści pojawią się w Wiśle także w samo południe.

Ten weekend w Wiśle będzie zresztą niezwykle aktywny. W mieście odbywać się będzie także Letnie Grand Prix w skokach narciarskich.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3