Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Debata

Rozpoczęcie imprezy: 2019-09-05
Zakończenie imprezy: 2019-09-05
Miejsce imprezy: Miejska Bibliteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Godzina: 17:00
Organizator imprez: Miejska Bibliteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle

Jak w okresie międzywojennym budowano na Śląsku Cieszyńskim nową, niepodległą Polskę? Jak zróżnicowany kulturowo, narodowościowo i wyznaniowo region cieszyński funkcjonował w II Rzeczypospolitej? Co wnosił w dzieło budowy nowego polskiego państwa w ramach autonomicznego Województwa Śląskiego? A co II RP przyniosła Śląskowi Cieszyńskiemu? Jaką rolę odegrali mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego w budowie nowoczesnej polskiej tożsamości? Co z dorobku II RP na Śląsku Cieszyńskim przetrwało późniejszą wojnę i rządy totalitarne i jest istotne do dziś?

Na te i inne pytania dotyczące Śląska Cieszyńskiego w II Rzeczypospolitej spróbujemy odpowiedzieć w sześciu publicznych debatach organizowanych przez cieszyńskie Stowarzyszenie ROTUNDA w ramach projektu Śląsk Cieszyński w II RP. Pamięć – Wspólnota – Nowoczesność, który uzyskał 3 lokatę w tegorocznym konkursie Programu Niepodległa.


Cieszyńskie Stowarzyszenie ROTUNDA
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle

zapraszają na debatę na temat

Regionalizm i nowatorstwo w rozwoju Śląska Cieszyńskiego w ramach II Rzeczypospolitej

Rola kultury ludowej w polityce kulturalnej II RP. Śląska i beskidzka tradycja w budowaniu nowej polskiej tożsamości w okresie międzywojennym. Pierwiastki śląskie i beskidzkie jako elementy nowego polskiego stylu narodowego i państwowego. Śląsk jako zadanie dla nowej polskiej sztuki. Polski modernizm w Beskidzie Śląskim – modernizacja Wisły i inwestycje wojewody Grażyńskiego. Rozwój turystyki w Beskidzie Śląskim w dwudziestoleciu międzywojennym.

w debacie uczestniczą:
Małgorzata Kiereś, Łukasz Konarzewski, Przemysław Czernek


moderuje: Zbigniew Machej

Wisła,  Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia
5 września 2019, czwartek, g. 17:00

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3