Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Rozpoczęcie imprezy: 2019-12-15
Zakończenie imprezy: 2019-12-15
Miejsce imprezy: Pl. B. Hoffa
Godzina: 16:00
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury, Harcerze
Organizator - kontakt: 602 177 262
Podczas Jarmarku z Tradycją odbędzie się symboliczne przekazanie na ręce byrmistrza Wisły Betlejemskiego Światła Pokoju, które będzie można odebrać aż do Świąt w Urzędzie Miasta i Wiślańskim Centrum Kultury.
 
Betlejemskie Światło Pokoju jest co roku tradycyjnie odpalane od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Stamtąd za pośrednictwem skautów jest przekazywane od miasta do miasta, później do innych krajów i na inne kontynenty. Tak podawane z rąk do rąk trafia także do polskich harcerzy. Światło jest symbolem pokoju i braterstwa. W ciągu ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, pomimo zmieniających się warunków politycznych na świecie, nigdy nie zdarzyło się, aby Światło nie wyruszyło w swoją drogę. To pokazuje, jak wielkie znaczenie ma ono dla ludzi i jak piękną ideę ze sobą niesie. Światło, które dziś do nas przybyło, zostało przekazane harcerzom przez austriackich skautów w Wiedniu. Przyniesione, aby każdy, kto tylko chce, mógł podejść, odpalić płomień, zabrać go do domu i postawić na wigilijnym stole. Zachęcamy do zabrania ze sobą odrobiny ciepła, w którego przekazywanie harcerze wkładają tyle zaangażowania i radości.
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3