Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Projekcja filmu "Ciągle tu jesteśmy"

Rozpoczęcie imprezy: 2020-02-06
Zakończenie imprezy: 2020-02-06
Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia
Godzina: 16:00
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia
Organizator - kontakt: 602 177 262

Projekcja filmu dokumentalnego o mieszkańcach Ostojićeva "Ciągle tu jesteśmy" w reżyserii Andrzeja Drobika, który opowiada o potomkach wiślań żyjących w Serbii, we wsi Ostojićevo.

W połowie XIX wieku grupa osadników z Wisły przywędrowała do odległego Banatu, czyli części dzisiejszej Serbii. Tam wiślanie znaleźli pracę i nowy dom. Dzisiaj, niemal dwieście lat po osiedleniu się w nowym miejscu, prawie 600 kilometrów od Beskidów, ich przodkowie ciągle mówią wiślańską gwarą i kultywują tradycje. To o nich opowiada film "Ciągle tu jesteśmy". Premiera filmu miała miejsce w w wiślańskim amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, podczas Dni Wisły 30 sierpnia 2019r.

Film został zrealizowany przez Grupę Twórczą Punkty Widzenia. Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Andrzej Drobik, zdjęcia wykonali Adam i Angelika Donczew, a producentem wykonawczym był Szymon Pilch. Film powstał dzięki wsparciu finansowemu miasta Wisła.

Po filmie odbędzie się dyskusja. Wstęp wolny!

 

 

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3