Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Jan Sztwiertnia – in memoriam

Rozpoczęcie imprezy: 2020-10-22
Zakończenie imprezy: 2020-10-22
Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Godzina: 16:00
Organizator imprez: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Organizator - kontakt: tel. 33 855 26 91

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprasza na koncert kameralny pt. „Jan Sztwiertnia – in memoriam”, 22 października 2020 r. o godz. 16.00, w sali głównej biblioteki, pl. B. Hoffa 3A (Dom Zdrojowy)

Koncert odbędzie się w związku z 80. rocznicą śmierci młodego kompozytora, którego kariera rozpoczęła się w okresie międzywojennym. Wybuch drugiej wojny światowej zniszczył świetnie zapowiadający się talent, w którym widziano drugiego Karola Szymanowskiego. Jan Sztwiertnia aresztowany przez okupantów zginął w obozie koncentracyjnym w Mauthausen-Gusen, ale pozostawił po sobie wiele utworów: pieśni, fugi, preludia, chorały i kantaty. W 1932 roku napisał operę ludową „Sałasznicy”, która należy do najbardziej znanych jego dzieł inspirowanych muzyką ludową Beskidu Śląskiego.

Koncert w wykonaniu muzyków związanych z Instytutem Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego obejmuje utwory Jana Sztwiertni i innych cieszyńskich kompozytorów jego pokolenia (Władysława Macury, Stanisława Hadyny, Józefa Podoli). Wystąpią: Sabina Olbrich-Szafraniec – sopran, Hubert Miśka – tenor, Adam Wagner – skrzypce i Agnieszka Kopińska – fortepian. Koncert poprowadzi Małgorzata Mendel.

W razie wzrostu zagrożenia epidemiologicznego koncert będzie transmitowany na żywo na kanale Youtube biblioteki.

 

 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3