Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Miejsce imprezy: Plac Bogumiła Hoffa
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury
Termin imprezy
od 2023-01-29 do 2023-01-29

Już 29 stycznia w Wiśle odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wiadomo już, że na Placu Hoffa będzie wyjątkowo gorąco! Czekają nas koncerty, pokazy, warsztaty, pokaz motocykli i … parada psów niekoniecznie rasowych. DO tego wyjatkowe licytacje!

29 stycznia od samego rana na ulicach Wisły pojawią się wolontariusze a punktualnie o godzinie 14:00 rozpocznie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiślańskim rynku.

- Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, będą koncerty, wystąpią m.in. Kapela Wisła, SzlAban i Mocno Popularni, będą tradycyjne licytacje, rozgrzewka sportowa , a także niesamowite nowości: parada psów niekoniecznie rasowych i pokaz mody wełnianej koronki koniakowskiej – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Na Placu Hoffa gorąca, orkiestrowa atmosfera będzie trwała do późnego wieczora – o godz. 20:00 czeka nas Światełko do Nieba, nie będzie jednak sztucznych ogni – wystąpi Teatr Ognia „Nam Tara”. Niezwykłe wydarzenia będą rozgrzewały atmosferę już znacznie wcześniej. Na rynku czeka nas chociażby pokaz sprzętu GOPR i Straży Pożarnej, kuchnia polowa, czy pokaz motocykli Harley-Davidson Free Chapter Silesia Poland. W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia będzie można z kolei wziąć udział w warsztatach filcowania serduszek i w warsztatach plastycznych. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się parada psów, zapowiadana na godzinę 14:00.

- Zapraszamy wszystkie psiaki, niezależnie od tego, czy są rasowe, czy nie, oczywiście ze swoimi właścicielami. Przejdziemy wyznaczoną trasą, pokażemy piękno naszych pupili, czekają nas także konkursy z nagrodami – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

To jednak nie koniec – Wisła już teraz zagrzewa się przed finałem. W Perle Beskidów trwa akcja „Chodzimy dla WOŚP”. Mieszkańcy spacerują, zliczają kilometry, wysyłają wyniki do Wiślańskiego Centrum Kultury i w ten sposób dokładają się do skarbonki WOŚP – partnerzy akcji przekażą złotówkę za każdy kilometr, który zostanie zarejestrowany w akcji.

 

W internecie trwają już wiślańskie licytacje a wśród nich znajdziemy prawdziwe skarby – można wylicytować … zwiedzanie skoczni narciarskiej z samym Adamem Małyszem.

Wszystkie wiślańskie licytacje znajdują się pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/WCKWOSP

Wśród licytacji, z których dochód zostanie przekazany na Wielską Orkiestrę Świątecznej Pomocy, znajduje się wiele ciekawych pozycji: są pobyty w wiślańskich hotelach, zaproszenia do restauracji i wyroby lokalnych twórców. Na pewno ogromnym zainteresowaniem będzie się cieszyła licytacja, w której wygrać można zwiedzanie skoczni w Wiśle Malince z Adamem Małyszem.

„Z kim najlepiej zwiedzić skocznię narciarską im. Adama Małysza jak nie z samym … Adamem Małyszem? „Orzeł z Wisły” zna ten obiekt jak mało kto, chętnie podzieli się opowieściami i anegdotami a przy okazji wypije kawę z widokiem na Skocznię i piękna panoramę Beskidów. Ta licytacja, to unikalna szansa, żeby zobaczyć skocznię narciarską w Wiśle Malince z najwybitniejszym skoczkiem narciarskim w uzgodnionym terminie” – czytamy w opisie licytacji. Obecnie wartość licytacji przekroczyła 3 tysiące złotych. Licytacja tutaj: https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-skoczni-z-adamem-malyszem-13160729328 

- Warto spoglądać na nasz profil na portalu Allegro. Już teraz możemy wziąć udział w wielu ciekawych licytacjach, oczywiście zwiedzanie skoczni z Adamem Małyszem, to nasza wisienka na torcie, ale w tym tygodniu opublikujemy kolejne, a wśród nich znajdą się także ciekawe niespodzianki. Mnóstwo licytacji przed nami także w dniu finału na wiślańskim rynku między godziną 14 a 20. – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Perełką wśród licytacji są też Forszty – ręcznie robione drewniane narty z manufaktury w Wiśle. W zeszłym roku sprzedały się za ponad 10 tys. zł. Teraz ich cena osiągnęła już połowę tej kwoty.

- Wykonanie tego egzemplarza trwało ponad 100 godzin. Projekt specjalny stworzony na rzecz 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do obejrzenia na żywo w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. Rzemieślniczy charakter nart gwarantuje ich unikatowość - nigdzie na świecie nie znajdą Państwo jednakowego egzemplarza. Co więcej - nie będziemy ponawiać tego projektu. – deklaruje Aleksander Partyka, twórca Forsztów.

Link do licytacji nart: https://allegro.pl/oferta/narty-recznie-robione-forszty-unikat-13151853063

 

W ostatnich latach środki zebrane w Wiśle znacznie się zwiększały – w 2022 roku zebraliśmy dokładnie 77 119,21 złotych – w tym roku wiślański sztab chce pobić ten rekord, dlatego organizatorzy i wolontariusze zachęcają do włączenia się do finału zarówno mieszkańców jak i turystów.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o kontakt z wiślańskim sztabem, który działa w Wiślańskim Centrum Kultury: tel. 33 855 29 67 / 602 177 262, mail: kultura@wisla.pl

Bądźmy razem podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3