Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Puchar Polski w dogtrekkingu

Rozpoczęcie imprezy: 2018-09-15
Zakończenie imprezy: 2018-09-15
Miejsce imprezy: Plac Hoffa (start)
Organizator imprez: Sportshooter

Już 15 września w Wiśle odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą ze swoimi psami aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy prowadzące przez Beskid Śląski.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (15 km oraz 25 km) w oparciu o mapę. Warto jednak zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. Organizator zapewnia bufet na trasie oraz posiłek regeneracyjny na mecie. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem. Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu. Kibice oraz zawodnicy będą również mieli możliwość zobaczenia pokazów psich sportów oraz psów służbowych policji i GOPR.

Program zawodów w Wiśle:

piątek:

19.00–20.00 - zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna (dla osób przyjeżdżających w piątek)

sobota:

8.00–9.00 – zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna

9.45 – odprawa techniczna

10.00 – START mini i mid

15:00 – pokazy umiejętności psów służbowych policji i GOPR.

16.00 – warsztaty prowadzone przez lekarza weterynarii

17.00 – dekoracja (godzina może ulec zmianie w zależnościod powrotów z trasy)

Sponsorem Głównym imprezy jest firma Bayer producent preparatów przeciwkleszczowych Advantix.

Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest miasto Wisła.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.dogtrekking.com.pl

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3