Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

43-460 Wisła
ul. P.Stellera 2
tel. 0 603 795 168
Prezes fundacji Marek Nogowczyk
marek@nogowczyk.pl

Fundacja powstała w 1993 roku. Celem fundacji jest podejmowanie działalności umożliwiającej rozwój gospodarczy, turystyczny, sportowy i kulturalny Wisły, z uwzględnieniem i poprawą istniejących walorów turystycznych, uzdrowiskowych i klimatycznych. Za priorytet Fundacja przyjęła stworzenie strategii promocji miasta oraz realizowanie tej strategii. Działacze Fundacji wykazują się dużą skutecznością - w ciągu minionych lat udało im się zainicjować i przeprowadzić szereg akcji o charakterze społecznym i charytatywnym między innymi:
- ufundowanie placu zabaw dla dzieci w wiślańskim parku,
- akcja Na Rzecz Dzieci Powodzian "My chcemy pomóc"; zebrana kwota w wysokości 1.665.000,00 zł została przez Fundację przekazana na konto instytucji charytatywnych,
- Fundacja, przekazując na konto organizatorów Tygodnia Kultury Beskidzkiej kwotę 20.000 zł wpłynęła na decyzję o zniesieniu biletów dla wszystkich uczestników, od tamtej pory wstęp na TKB jest bezpłatny
- zainicjowanie akcji: "Budujemy skocznię w Wiśle Malince", która dzięki licznym patronom medialnym, stała się akcją ogólnopolską.

To tylko najbardziej spektakularne akcje Fundacji. Działalność Fundacji Na Rzecz Rozwoju Miasta Wisły na trwałe wpisała sie w karty współczesnej historii miasta Wisły. Aktualnie w pracę Fundacji zaangażowanych jest ponad 30 aktywnych społeczników, głównie osób młodego pokolenia, bardzo zmotywowanych do działania. 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3