Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

125 dni przygód na Baraniej Górze - wyzwanie z nagrodami

25.05.2023

Na uczczenie jubileuszu 125-lecia powstania zameczku Habsburgów w Wiśle, wiślański oddział PTTK wspólnie z KompasGo, miastem Wisła i Centrum Informacji Turystycznej przygotował program zdobywania Baraniej Góry z nagrodami dla każdego uczestnika.

 

Od 1 maja przez 125 dni funkcjonują 3 trasy, którymi można zdobyć szczyt Baraniej Góry w ramach akcji. Trasy można realizować za pomocą wyzwania w aplikacji KompasGo. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play i App Store lub najprościej włączyć aparat fotograficzny w telefonie i skierować na kod QR na tabliczce w miejscu startu.

Miejsca startu to Kubalonka, Wisła Czarne oraz Przełącz Salmopolska. Każde z tych miejsc oznaczone jest specjalnymi tabliczkami z kodem QR, do których doprowadzi nas kompas w aplikacji KompasGo. Warunkiem zaliczenia trasy jest zdobycie dwóch punktów: startowego (Kubalonka, Wisła Czarne, Przełącz Salmopolska) oraz szczytu Baraniej Góry. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę, a aplikacja zaprowadzi nas do miejsca jej odbioru. 

- Za wejście na Baranią Górę jedną z wytypowanych tras i udokumentowanie tego w aplikacji, uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który po skompletowaniu wszystkich trzech stworzy piękny dyplom i będzie pamiątką z udziału w wyzwaniu - tłumaczy Izabela Rudzińska, prezes PTTK/Oddział Wisła.

Dodatkowo dla 10 najbardziej aktywnych uczestników, którzy w ciągu 125 dni zdobędą szczyt Baraniej Góry największą ilość razy, przewidziano cenne nagrody, również w postaci weekendowych pobytów w Wiśle (Vislow Resort, Apartament na Urlop, Apartament Miejski) oraz nagrody rzeczowe. 

- Barania Góra, pełna historii i niezwykłego dziedzictwa, wzbudza we mnie głębokie zainteresowanie. Cieszę się, że nasza aplikacja KompasGo może towarzyszyć turystom podczas tego 125-dniowego wyzwania, odkrywając nie tylko malownicze szlaki, ale także opowiadając historię tego wyjątkowego miejsca. Z dumą przyglądam się, jak nasi użytkownicy podążają śladami przeszłości zdobywając szczyt Baraniej Góry. Dołącz do nas w tej podróży przez czas i naturę, aby odkrywać tajemnice przeszłości i tworzyć własne historie - zachęca Rafał Kamiński, twórca aplikacji KompasGo.

 

Wyzwanie trwa do 3 września 2023 r.


Szczyt Baraniej Góry nie został wybrany przez przypadek. Przez prawie 100 lat Zameczek Habsburgów znajdował się na Przysłopie pod Baranią Górą. Został wybudowany w latach 1897-1898 dla ostatniego władcy Księstwa Cieszyńskiego, Arcyksięcia Fryderyka Marii Habsburga i jego małżonki Izabelli von Croÿ-Dülmen. Habsburgom i ich gościom służył do I wojny światowej, a od 1925 do 1973 turystom jako schronisko górskie. Dopiero w 1987 roku został przeniesiony do centrum Wisły i obecnie pełni funkcję siedziby wiślańskiego oddziału PTTK.


Link do pobrania aplikacji: https://app.kompasgo.pl/ 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3