Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

A tradycja trwa – piękny koncert kolęd w Wiśle

29.12.2021

We wtorek, 28 grudnia w Kościele Ewangelicko - Augsburskim ap. Piotra i Pawła w Wiśle odbył się koncert kolęd „A tradycja trwa”. W tym pięknym widowisku wzięły udział zespoły regionalne i grupy śpiewacze z Wisły, które wspólnie stworzyły niesamowitą atmosferę świąteczną, pełną tradycji i historii.

- Koncert „A tradycja trwa” był przepięknym spektaklem do którego zaproszono wiślańskie zespoły regionalne. Było to wielkie wyzwanie i olbrzymia radość wspólnego kolędowania i przeżywania świątecznego czasu – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W koncercie wystąpili: zespół "Mała Wisła", kapela "Mała Wisła", Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”, Kapela Wisła, zespół „Wisła Plus”, męska grupa śpiewacza "Wańcy" i męska grupa śpiewacza "Tkocze". W koncercie wykorzystano teksty na temat tradycji świątecznych spisane przez Marię Pilch, Zuzannę Bujok, Irenę Branc, Bogumiła Hoffa i Jana Szczepańskiego, które czytał Ks. Radca Waldemar Szajthauer.

Możecie Państwo obejrzeć koncert, który był transmitowany na żywo:

Koncert był częścią cyklu „Strefa Białych Świąt” – w Wiśle czeka nas jeszcze kilka wydarzeń. W środę, 29 grudnia  o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle Centrum wystąpią Orkiestra Misyjna pod kier. Lidii Barczuk, Zespół "Razem" i chóry parafialne z Wisły Centrum i z Wisły Głębce. W czwartek 30 grudnia o godz. 17:00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wiśle Centrum wystąpi z kolei Estrada Regionalna "Równica", a w czwartek, 6 stycznia 2022 roku w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle Centrum żeńska grupa śpiewacza "Stejizbianki", Kapela "Borowiczka" i Śląski Chór Kameralny Ad libitum, dyrygent - Izabella Zielecka – Panek. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3