Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Bieg Kelnerów powraca do Wisły

17.06.2022

Ponad 80 lat temu, w 1938 roku w Wiśle odbyły się I Zawody Zręcznościowe Pracowników Gastronomicznych. Z całego kraju zjechało do miasta ponad 100 kelnerów. Wybuch wojny uniemożliwił kontynuację tej imprezy, aż do 2009 roku, kiedy to Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka zorganizowało kolejne edycje Biegu Kelnerów. Po kilku latach przerwy Urząd Miejski w Wiśle oraz Wiślańskie Centrum Kultury planują reaktywować tą historyczną i kultową imprezę z udziałem kelnerów.

Dlatego zapraszamy bardzo serdecznie do udziału wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się z innymi specami kelnerskiego fachu. Ważna będzie zwinność, jak również precyzja. Każdy kelner na dystansie 1 km na tacy poniesie butelkę oraz dwie szklanki wypełnione wodą. Sędziowie będą oceniali ile wody ubyło ze szklanek. Za każdy brakujący 1 mm wody do czasu mety naliczane będą karne sekundy.

Na najlepszego kelnera czeka nagroda główna 2000,00 zł, a dla dwóch kolejnych nagrody finansowe oraz rzeczowe. Zaś każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe upominki. Sponsorem nagród głównych jes Browar Wisła!

Restauracja lub hotel, który będzie reprezentowany przez najlepszego kelnera otrzyma pamiątkowy dyplom.

Liczba miejsc do udziału w biegu jest ograniczona – dlatego warto zgłosić się już teraz!

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca 2022 roku za pomocą formularza:

https://forms.gle/9owBi7k3fFbPY1Cy5 

 

Link do relacji z roku 1938 - https://www.youtube.com/watch?v=kG__1-QgSNA

 

Poniżej do pobrania regulamin biegu.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3