Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Dzień Dziecka, ale nie tylko

6.06.2023

1 czerwca oczy wszystkich dorosłych skupione są na dzieciach! W tym dniu obchodzą one swoje wielkie święto!

My również nie zapomnieliśmy o naszych milusińskich. W mieście Wisła z tej okazji wysunęliśmy kilka propozycji dla najmłodszych. Z wielką radością patrzyliśmy na to, ile dzieciaków odpowiedziało na nasze zaproszenie pozytywnie i brało udział w wielu inicjatywach skierowanych specjalnie do nich.

Pierwszym, największym wydarzeniem zorganizowanym z myślą o dzieciach był IV Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Na linii startu stanęła rekordowa dzieciaków od dwóch do trzynastu lat. Każdy według wieku biegł na wyznaczonym dystansie, łącząc przyjemne z pożytecznym, ponieważ bieg ten ma charakter charytatywny. Dzieci podejmowały biegowe wyzwanie z myślą o swoim rówieśniku, koledze, sąsiedzie czteroletnim Tymoteuszu z Głębiec. Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili medale, napoje, czekoladki oraz drewniane zabawki, a dla najlepszych trójek w każdej kategorii puchary i nagrody rzeczowe. Wielką radość dzieciakom sprawiły także zaproszenia na wystawę z klocków LEGO, którą można podziwiać w Wiśle. Zaproszenia trafiły do wszystkich, którzy w swojej kategorii wiekowej zajmowali 5,10, 15 lub 20 miejsce.
Chylimy czoła przed wszystkimi rodzicami i opiekunami, którzy zgłosili dzieci do udziału w biegu i towarzyszyli im w ich zmaganiach.
Bieg ten z roku na rok powiększa liczbę zainteresowanych, więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w liczniejszej grupie!


Gdy opadł kurz dziecięcych zmagań sportowych przyszedł czas Festiwalu Słowa Granatowe Góry, a na nim specjalnie wyznaczona przestrzeń z myślą młodszym pokoleniu „Granatowe Pagórki”. Pojawiła się na nim zupełnie nowa, czwarta scena festiwalowa z ofertą tylko dla dzieci. Ruszyła już 1 czerwca rano, na dłuuugo przed otwarciem festiwalu, by dzieciaki z pobliskich szkół mogły przyjść w ramach zajęć na spotkanie z Agatą Romaniuk i jej „Kocią Szajką”, czy udać się do Baśniowej Szkoły Rysunku w asyście Mateusza Świstaka. Na spotkania z Grenlandią i z Afryką młodzi odkrywcy udali się wraz z Robbem Maciągiem. Tego dnia, by zaznaczyć uroczysty charakter Dnia Dziecka przygotowaliśmy także dla nich kącik animacji, malunku, pyszną lemoniadę i popcorn. Mnóstwo radości i uśmiechu  pojawiło się wkoło, a animatorzy zabawiali wszystkie dzieciaki energicznymi tańcami i zabawami.
Aż do niedzieli na Granatowych Pagórkach było twórczo, zabawnie, ale też pożytecznie. Dzieci mogły wypowiadać się w wielu kwestiach i tematach, mogły wyrażać na głos swoje zdanie. Znalazła się również okazja, by najmłodsi w bajkowy sposób poznali historię Jerzego Pilcha, a wydarzyło się to na spotkaniu z Joanną Godawą zatytułowanym „Jurek - o chłopcu z Wisły”.  Mnóstwo pozytywnej energii zaszczepiali w dzieciakach prowadzący warsztaty i spotkania, a one wynosiły z nich wiele szczęśliwych wspomnień.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Szczególnie dla młodego człowieka. Zadbaliśmy o to, by najmłodsi odbiorcy zjedli śniadanie z Kocią Szajką i Agatą Romaniuk. Odbyło się ono w sobotni poranek w restauracji VISLOW, gdzie prócz smakołyków czekały na dzieciaki mądre rozmowy pobudzające ich wyobraźnię i dziecięcą ciekawość.
Cały weekend w Parku Kopczyńskiego na chętnych czekał Śląski Festiwal Nauki przygotowany przez UŚ w Katowicach. Specjalnie na tę okazję przygotowano: naukowe pokazy, warsztaty i wystawę. Doświadczenia pt. „Fascynujący Świat ukryty w codziennych materiałach” pokazały dzieciom jakie ciekawe zjawiska chemiczne i fizyczne kryją się w materiałach, które znamy z życia. Za pomocą mikroskopów zaglądały wewnątrz materiałów ale i próbek biologicznych. Była to prawdziwie naukowa przestrzeń, która w przystępny sposób pomagała dzieciakom zrozumieć skomplikowany świat nauki.

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka, który trwał aż 4 dni, nikt nie mógł narzekać na nudę. Prócz zabawy, śmiechu i radości stworzyliśmy dla dzieciaków przestrzeń, gdzie mogły się wyrażać, rozwijać swoje pasje, pogłębiać zainteresowania. Mamy nadzieję, że w pamięci dzieci ten czas pozostanie na długo i z przyjemnością będą brały udział w kolejnych propozycjach skierowanych specjalnie do nich.

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3